Radio Białystok | Wiadomości | Co drugie zwolnienie wystawiane w Podlaskiem jest elektroniczne

Co drugie zwolnienie wystawiane w Podlaskiem jest elektroniczne

autor: Wojciech Szubzda

1.10.2018, 14:31, akt. 14:40

Ma to być przede wszystkim ułatwienie dla pacjentów. Chorzy nie muszą zanosić zwolnienia lekarskiego do pracodawcy. Już co drugie zwolnienie wystawiane w naszym regionie jest elektroniczne. Tak wynika z danych ZUS-u.

Fotolia.com
Fotolia.com

Od pierwszego grudnia lekarze nie będą mogli już wystawiać papierowych zwolnień - mówi rzeczniczka białostockiego ZUS-u Katarzyna Krupicka:

- To dla chorego pacjenta ogromne udogodnienie. Pacjent po wyjściu z gabinetu nie będzie musiał pędzić do pracodawcy. Zwolnienie od razu po wystawieniu przez lekarza w systemie zostanie przekazane elektronicznie do naszego szefa i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - mówi Katarzyna Krupicka.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie można wystawiać już od 1 stycznia 2016 r. Na początku cieszyły się małym zainteresowanie - teraz  - z każdym miesiącem jest ich coraz więcej.

Podlascy lekarze są jednymi z liderów w wystawianiu elektronicznych zwolnień. Więcej jest wydawanych tylko w województwie zachodniopomorskim.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Mniej kontroli wykorzystywania zwolnień lekarskich w podlaskich firmach

5.08.2018, 12:13

Właściciele podlaskich firm rzadziej niż przed rokiem wnioskują o przeprowadzenie kontroli wykorzystywania zwolnień lekarskich przez pracowników.


W Podlaskiem wciąż są wystawiane tzw. lewe zwolnienia lekarskie

29.05.2018, 15:19

Świadomość poniesienia konsekwencji za nieuczciwość jest coraz większa, ale wciąż są przypadki wystawiania tak zwanych lewych zwolnień lekarskich.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok