Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 100 zarzutów postawiła bielska prokuratura mężczyźnie, który miał wyłudzać pieniądze "na wnuczka"

Ponad 100 zarzutów postawiła bielska prokuratura mężczyźnie, który miał wyłudzać pieniądze "na wnuczka"

9.10.2018, 12:24, akt. 12:35

Białostoccy policjanci wytropili mężczyznę stojącego na czele grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze metodą "na wnuczka". Ofiarami byli m.in. starsi mieszkańcy województwa podlaskiego.

Źródło: podlaska.policja.gov.pl
Źródło: podlaska.policja.gov.pl

Jak ustalili śledczy - oszuści wyłudzili około 4 milionów złotych od seniorów z całej Polski. 45-latek miał trzy europejskie nakazy aresztowania, usłyszał ponad 100 zarzutów.

Jak mówi rzecznik podlaskiej policji nadkomisarz Tomasz Krupa, przy współpracy podlaskich policjantów zatrzymano go w Wielkiej Brytanii.


Policjanci z Białegostoku doprowadzili do ustalenia jego miejsca pobytu. Później konieczny był kontakt z policją w Wielkiej Brytanii i policjanci brytyjscy zatrzymali tego mężczyznę w 2017 roku. Od tamtej pory trwał proces ekstradycyjny. 45-latek usłyszał ponad 100 zarzutów. Wszystkie były związane z przestępstwami na tzw. wnuczka - wyjaśnia nadkom. Tomasz Krupa.


Rzecznik podlaskiej policji dodaje, że mężczyzna kierował dobrze zorganizowaną grupą przestępczą.


Werbował członków, opłacał ich z wyłudzonych pieniędzy od osób starszych i to on był tą osobą, która dzwoniła do seniorów na terenie całej Polski. Największa jednorazowo przekazana kwota to ponad 600 tyś złotych - podkreśla nadkom. Tomasz Krupa.


Jak ustalili śledczy - w latach 2012-2014 zatrzymany mężczyzna działał w województwie podlaskim. Sprawę prowadzi prokuratura w Bielsku Podlaskim. Oskarżony nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 45-latek może być spokrewniony z rodziną Arkadiusza Ł. ps. "Hoss", który kilkanaście lat temu wymyślił tę metodę oszustwa.

| red: wszStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


"Pokój z widokiem. Lato 1939" Marcina Wilka


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok