Radio Białystok | Wiadomości | Premier w Sokółce: Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki dla pracowników medycznych

Premier w Sokółce: Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki dla pracowników medycznych

10.10.2018, 14:43, akt. 14:48

Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki dla lekarzy i całej kadry medycznej, żeby zostawali w kraju - powiedział w środę (10.10) premier Mateusz Morawiecki w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sokółce. Wskazał, że na inwestycjach w sprzęt dla szpitali zyskają także pacjenci.

Premier Mateusz Morawiecki, fot. Sylwia Krassowska
Premier Mateusz Morawiecki, fot. Sylwia Krassowska

- W zeszłym roku przeznaczyliśmy kilkaset milionów złotych, a licząc z innymi wydatkami, to było ponad miliard dodatkowych środków na inwestycje sprzętowe w szpitalach - podkreślił premier. Dodał, że w tym roku na system ochrony zdrowia również są przeznaczane dodatkowe środki.

Wskazał, że około półtora miliona złotych przeznaczono dla szpitala w Sokółce, w którym leczy się kilkuset pacjentów. Powiedział, że uzgadniane są kolejne inwestycje w sprzęt medyczny.

Premier podkreślił rolę pracowników medycznych w systemie ochrony zdrowia. - Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, kadrze medycznej (...) za ich wielki trud, za ich wielkie starania w całym procesie związanym z leczeniem pacjentów - powiedział Mateusz Morawiecki.

Poinformował, że obecnie na studiach medycznych kształci się około 23 tys. osób.

- Z Polski wyjechało dwadzieścia kilka tysięcy lekarzy w ciągu ostatnich dwudziestu, dwudziestu paru lat. To jest ogromna strata, dlatego chcemy stworzyć jak najlepsze warunki dla lekarzy i dla całej kadry medycznej po to, żeby zostawali tutaj w kraju i stąd nasze inwestycje również w sprzęt, bo każdy chce pracować na jak najlepszym sprzęcie, a chorzy chcą być w jak najlepszych warunkach leczeni - powiedział premier.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Adrian Chabowski

10.10.2018, 08:30

"Należy zatrzymać tych absolwentów, którzy uciekają z kraju, dostają się na rezydentury w innych krajach, przechodzą do pracy w innych krajach" - mówi prorektor UMB.


Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

10.10.2018, 07:40

Nowy rok akademicki zainaugurował w środę (10.10) Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Uczestniczący w uroczystości premier Mateusz Morawiecki mówił, że rozwój nauki jest obecnie coraz bardziej związany z gospodarką i podkreślał, że usługi medyczne, to jeden z kluczowych programów rozwoju gospodarczego.


Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi Suwałki i Sejny

10.10.2018, 00:01

Premier, w Suwałkach weźmie udział w spotkaniu poświęconym rządowemu programowi "Czyste powietrze".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok