Radio Białystok | Wiadomości | Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Augustowa

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Augustowa

autor: Marta Sołtys

10.10.2018, 17:56, akt. 18:24

Remonty dróg lokalnych oraz modernizacja drogi Augustów – Białystok. M.in. takie obietnice złożył dziś (10.10) premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Augustowa.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Augustowa, fot. Marta Sołtys
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Augustowa, fot. Marta Sołtys

O przebudowę drogi do stolicy województwa augustowianie oraz podlascy posłowie ubiegają się już od dawna. Jak na razie zaplanowana jest jej przebudowa na zasadzie 2+1. Premier w swoim wystąpieniu podkreślał, że w tym miejscu niezbędna jest jednak droga ekspresowa, która skomunikowałaby Augustów z resztą Polski. 

- Pracujemy nad tym żeby to była droga 2+2. Na północ jest droga S61, a na południe do Białegostoku i potem dalej do Łomży jest S19, czyli droga ekspresowa na południe Polski. Wtedy Augustów byłby znakomicie skomunikowany. Miałby bowiem dobrą drogę do centralnej i południowej Polski - mówił Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki wielokrotnie podkreślał wartość walorów przyrodniczych i turystycznych Augustowa. Zaznaczał jednak, że aby miasto mogło w pełni z nich korzystać niezbędna jest pomoc rządu między innymi przy utworzeniu parku zdrojowego. Premier ogłosił również mieszkańcom, że władze utworzyły specjalny program, dzięki któremu miasto może otrzymać duże pieniądze na remont dróg lokalnych, z których mogliby korzystać przede wszystkim mieszkańcy.

- Pan wojewoda razem z panem Marcinem (Kleczkowskim), który mam nadzieję będzie burmistrzem, będzie miał możliwości dzielenia dziesięć razy większych środków na remonty dróg lokalnych niż nasi poprzednicy. W ciągu najbliższych półtora roku te drogi będziemy remontować - mówił Mateusz Morawiecki. 

Premier podczas spotkania zaznaczył, że miastu niezbędny jest remont dworca pkp. O wsparcie na jego dofinansowanie władzę będą mogły ubiegać się z rządu.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Premier w Sokółce: Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki dla pracowników medycznych

10.10.2018, 14:43

Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki dla lekarzy i całej kadry medycznej, żeby zostawali w kraju - powiedział w środę (10.10) premier Mateusz Morawiecki w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sokółce. Wskazał, że na inwestycjach w sprzęt dla szpitali zyskają także pacjenci.


Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

10.10.2018, 07:40

Nowy rok akademicki zainaugurował w środę (10.10) Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Uczestniczący w uroczystości premier Mateusz Morawiecki mówił, że rozwój nauki jest obecnie coraz bardziej związany z gospodarką i podkreślał, że usługi medyczne, to jeden z kluczowych programów rozwoju gospodarczego.


Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi Suwałki i Sejny

10.10.2018, 00:01

Premier, w Suwałkach weźmie udział w spotkaniu poświęconym rządowemu programowi "Czyste powietrze".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: stock.adobe.com
UWAGA!
29.05.2020, 08:04, akt. 09:24

Uwaga na kleszcze w podlaskich lasach
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok