Radio Białystok | Wiadomości | Wojewoda podlaski uważa, że radny wojewódzki Cezary Cieślukowski mógł złamać prawo

Wojewoda podlaski uważa, że radny wojewódzki Cezary Cieślukowski mógł złamać prawo

autor: Marcin Kapuściński

12.10.2018, 08:27, akt. 14:14

Wojewoda podlaski uważa, że radny wojewódzki Cezary Cieślukowski mógł złamać prawo przyjmując zlecenie od podległego sejmikowi szpitala onkologicznego. Wojewoda zwrócił się do prezydium sejmiku o wyjaśnienie sytuacji. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, jeszcze przed końcem kadencji radny PSL może stracić mandat.

Cezary Cieślukowski, fot. Joanna Żemojda
Cezary Cieślukowski, fot. Joanna Żemojda

W lutym Białostockie Centrum Onkologii powierzyło Cezaremu Cieślukowskiemu opracowanie wniosku o unijną dotację na przebudowę apteki szpitalnej i specjalistycznych pracowni. Za to radny dostał wynagrodzenie. Inwestycja realizowana była ze środków unijnych, którymi zarządza Urząd Marszałkowski w Białymstoku. 

Już na początku wrześniu wojewoda podlaski sygnalizował, że cała sytuacja budzi zastrzeżenia. Radni nie mogą bowiem zarabiać pieniędzy, wykorzystując majątek, który im podlega. A nadzór nad finansami szpitala sprawuje właśnie sejmik. Jego przewodniczący — Jacek Piorunek z Platformy Obywatelskiej zapewnia, że radni zajmą się sprawą na najbliższej sesji, która odbędzie się jednak już po wyborach. Nie wie jeszcze, czy będzie na niej głosowany wniosek o odebranie mandatu. 

Cezary Cieślukowski zarzutów komentować nie chce. Jego zdaniem sprawa sama się rozwiąże, gdy wraz z zakończeniem kadencji mandaty wszystkich radnych wygasną samoistnie..

| red: mik, maj, mag

ZOBACZ TEŻ:


Prezes WOSiR Szelment wystąpił w spocie wyborczym członka zarządu województwa

8.10.2018, 08:20

Prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Szelment" zachęca w spocie wyborczym do głosowania na kandydata do sejmiku Cezarego Cieślukowskiego, członka PSL, czyli partii rządzącej, razem z PO, w woj. podlaskim. A "Szelment" pod samorząd wojewódzki podlega.


Rolnicy z gminy Suwałki uważają, że zostali oszukani przez urzędników

27.09.2018, 10:33

Straty, jakie spowodowała susza na ich polach, oszacowano nawet na 70 procent. W protokołach, na podstawie których wypłacone zostaną odszkodowania, stawki są o połowę niższe.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Podlaskie Podróże


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok