Radio Białystok | Wiadomości | Członkowie zarządu województwa podlaskiego mają spore zaległości urlopowe

Członkowie zarządu województwa podlaskiego mają spore zaległości urlopowe

autor: Renata Reda

18.10.2018, 07:55, akt. 12:54

Spore zaległości urlopowe mają członkowie zarządu województwa podlaskiego. To - wraz z upływem ich kadencji - wiąże się z wypłatą ekwiwalentów za niewykorzystany urlop. 

Foto: Monika Kalicka
Foto: Monika Kalicka

W sumie marszałek, dwóch wicemarszałków i dwóch członków Zarządu otrzymają około 95 tysięcy złotych. 

Najwięcej niewykorzystanego urlopu ma wicemarszałek Maciej Żywno z PO. Z tego roku ma 26 dni urlopu i dodatkowo jeszcze 27 dni z dwóch poprzednich lat. Jego ekwiwalent wyniesie ponad 25 tysięcy złotych. 

Podobną kwotę otrzyma marszałek Jerzy Leszczyński z PSL. Jego zaległości urlopowe są o 7 dni mniejsze. 

Po kilka dni niewykorzystanego urlopu z ubiegłego roku mają pozostali członkowie Zarządu: wicemarszałek Anna Naszkiewicz z PO, Stefan Krajewski z PSL i Bpgdan Dyjuk z PSL. 

Uwzględniając niewykorzystane urlopy w tym roku (u każdego 26 dni) ich ekwiwalenty wyniosą od 14 tysięcy złotych do 15 tysięcy. 

Zaległości urlopowe władz województwa – zwłaszcza z ostatnich dwóch lat – wynikają ze wzmożonych prac nad prawidłową realizacją RPOWP 2014-2020, zwłaszcza w kontekście rozmaitych zmian narzuconych przez ministerstwo a dotyczących rozliczania poszczególnych typów projektów (m.in.: projekty związane z OZE, rozliczenia projektów z EFS). Wyjątkowej uwagi i nadzoru wymagały również projekty wojewódzkie realizowane z wykorzystaniem funduszy unijnych pozyskanych z innych źródeł (m.in. drogi wojewódzkie). Zmieniły się również uwarunkowania prawne podległych województwu jednostek (głównie szpitali wprowadzonych do tzw. "sieci", porozumienia dotyczące wynagradzania lekarzy rezydentów, ratowników medycznych, lekarzy specjalistów, itp.) – co miało znaczący wpływ na ich funkcjonowanie, wygenerowało wiele konfliktów i niepokojów, w których zażegnywaniu a przede wszystkim poszukiwaniu rozwiązania problemów - uczestniczył zarząd województwa - zaznacza rzecznik marszałka Urszula Arter.

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Pracownicy PUP w Białymstoku będą zarabiać więcej

27.09.2018, 16:55

Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Białymstoku będą zarabiać więcej. O podwyżki płac wnioskowali związkowcy z Urzędu. W czwartek (27.09) do tej prośby przychylili się powiatowi radni, a kilka dni wcześniej decyzję o przekazaniu pieniędzy z budżetu na podwyżki podjęli radni Białegostoku.


Prezydent Suwałk obiecuje, że nie weźmie ekwiwalentu za zaległy urlop

26.09.2018, 08:17

Do końca kadencji, czyli do połowy listopada prezydent Suwałk i jego zastępcy mają wykorzystać zaległe urlopy. Jeżeli obietnica zostanie dotrzymana, nie dostaną za nie ekwiwalentów.


Czy burmistrzowie Augustowa i Sejn oraz prezydent Suwałk wezmą ekwiwalenty za niewykorzystane urlopy?

13.09.2018, 10:14

Po 34 dni zaległych urlopów mają jeszcze burmistrzowie Augustowa i Sejn. Jeżeli nie wykorzystają tego do końca kadencji, czyli do połowy listopada, otrzymają wysokie ekwiwalenty finansowe.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASfot. Marcin Gliński
REGION
21.01.2019, 18:34, akt. 18:36

Podlaska policja podsumowała 2018 rokźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok