Radio Białystok | Wiadomości | Lekarze, rodzice i inne chore dzieci zorganizowali kiermasz dla 4-letniej Samiry

Lekarze, rodzice i inne chore dzieci zorganizowali kiermasz dla 4-letniej Samiry

autor: Grzegorz Pilat

29.11.2018, 10:51, akt. 30.11.2018, 08:06

Lekarze, rodzice, przyjaciele, wolontariusze, a przede wszystkim inne chore dzieci włączają się w akcję dla Samiry.

Kiermasz dla 4-letniej Samiry w UDSK, wolontariusze z VIII LO w Białymstoku, fot. Grzegorz Pilat
Kiermasz dla 4-letniej Samiry w UDSK, wolontariusze z VIII LO w Białymstoku, fot. Grzegorz Pilat

Kiermasz dla 4-letniej Samiry w UDSK - relacja Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Blisko 8 tysięcy złotych w puszkach, ogromne zainteresowanie klientów i wykupiony prawie cały towar. To efekt pierwszego dnia świątecznego kiermaszu, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie 4-letniej Samiry z Łomży.

Dziewczynka chora na neuroblastomę - nowotwór złośliwy układu nerwowego, potrzebuje drogiego leczenia. Ostatni etap kosztuje prawie milion złotych. Dlatego lekarze, rodzice, przyjaciele, wolontariusze i inne chore dzieci zorganizowali specjalny kiermasz w holu szpitala UDSK w Białymstoku.

Jak mówi dr Małgorzata Żukowska z kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku, podczas kiermaszu nie brakowało wzruszających momentów.

W pewnym momencie przyszedł do nas ojciec Samiry. Był bardzo wzruszony i dziękował wszystkim, którzy włączyli się w pomoc. Razem z nim był jego przyjaciel - dwumetrowy, postawny mężczyzna, który zaczął płakać ze wzruszenia, gdy zobaczył ile osób zaangażowało się w pomoc. Jest to widok, który poruszy każde serce. 

- opowiada dr Małgorzata Żukowska

W zbiórkę zaangażowali się lekarze kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Dlaczego? - wyjaśnia dr Eryk Latoch.


Nasze zaangażowanie było w pewnym sensie wyjątkowe, dlatego, że wynikało przede wszystkim z braku postępów tej zbiórki. My obserwując już inne dzieci, które zbierały pieniądze na leczenie widzieliśmy, że w tym przypadku jest zupełnie inaczej, że tych pieniędzy nie ma prawie w ogóle. Po dwóch, czy trzech tygodniach zbiórki było może 20 tysięcy złotych i stwierdziliśmy - albo teraz, albo nic z tego nie będzie. 

- tłumaczy dr Eryk Latoch

Teraz na koncie dziewczynki jest już prawie 600 tysięcy złotych. Świąteczny kiermasz na rzecz Samiry rozpocznie się o 9:00 i potrwa do 15:00 w holu Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Zbiórka pieniędzy potrwa prawdopodobnie do końca grudnia.

| red: sk, mak, mag, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


"Serce dla Samiry" - reportaż Anny Bogdanowicz

1.12.2018, 00:01

Samira ma 4 latka i pół roku zmaga się ze straszną chorobą – nowotworem złośliwym - neuroblastomą. Dziewczynka przeszła już wiele etapów leczenia, jednak szansą na wyzdrowienie i życie jest immunoterapia – zabieg, który kosztuje w Polsce blisko 900 tysięcy złotych i nie jest refundowany przez NFZ. Samira urodziła się w Łomży, a jej rodzice wiele lat temu przyjechali z Czeczenii i nie są ludźmi zamożnymi. Kwota na leczenie córki przerasta ich możliwości.
Zbiórka pieniędzy szła bardzo opornie, a czas nagli. Dlatego z apelem o pomoc dla małej Samirki wystąpili białostoccy lekarze z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Mają nadzieję, że otworzą ludzkie serca i pieniądze potrzebne na leczenie dziewczynki zostaną szybko zebrane.


Lekarze z klinikii Onkologii w Białymstoku proszą o wsparcie finansowe dla chorej 4-letniej Samiry

28.11.2018, 19:24

Prawie milion złotych - tyle pieniędzy muszą zebrać na specjalistyczne leczenie rodzice 4-letniej Samiry z Łomży. Dziewczynka choruje na neuroblastomę - nowotwór złośliwy układu nerwowego.


2,5-letnia Nastka z Białegostoku potrzebuje pomocy - trwa zbiórka pieniędzy na leczenie

19.10.2018, 09:55

Dziewczynka jest chora na neuroblastomę i przeszła już serię zabiegów. Przed nią ostatni etap leczenia, ale koszt to ponad 650 tys zł.


Przyjaciele chorej suwalczanki pobiegli, by zebrać pieniądze na jej leczenie

25.03.2018, 08:06

Pokonali 10 kilometrów, by zebrać pieniądze na leczenie Małgosi z Suwałk. W niedzielę (25.03) z Folwarku Huta pod Suwałkami na trasę biegu charytatywnego wybiegli znajomi i przyjaciele kobiety, która od wielu miesięcy zmaga się z nawrotem choroby nowotworowej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

The Boars on-line w Polskim Radiu Białystok

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu
fot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
14.07.2020, 15:38, akt. 16:15

Brutalne zabójstwo w Czerwonym Borze

fot. Wojciech Szubzda
AUGUSTÓW
12.07.2020, 17:04, akt. 17:09

W Augustowie utonął mężczyzna

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok