Radio Białystok | Wiadomości | Lekarze z klinikii Onkologii w Białymstoku proszą o wsparcie finansowe dla chorej 4-letniej Samiry

Lekarze z klinikii Onkologii w Białymstoku proszą o wsparcie finansowe dla chorej 4-letniej Samiry

autor: Grzegorz Pilat

28.11.2018, 19:24, akt. 19:38

Prawie milion złotych - tyle pieniędzy muszą zebrać na specjalistyczne leczenie rodzice 4-letniej Samiry z Łomży. Dziewczynka choruje na neuroblastomę - nowotwór złośliwy układu nerwowego.

Fotolia.com
Fotolia.com

Przeszła już 8 bloków chemii, operacje i przeszczep. Przed nią ostatni, ale kosztowny zabieg, który daje szansę całkowitego wyleczenia. Chodzi o immunoterapię przeciwciałami.

Udało się zebrać już prawie pół miliona złotych, ale to wciąż za mało - mówi dr Małgorzata Żukowska z kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku:

Na ten sukces pracuje bardzo wiele osób z Białegostoku, Łomży i innych miast. Brakuje nam nadal bardzo wiele pieniędzy. Samira potrzebuje zebrać łącznie 900 tysięcy złotych na kolejny etap leczenia. Wiemy jednak, że nie jest to kwota nie do osiągnięcia. Wszyscy razem jesteśmy w stanie osiągnąć wyznaczony cel.

Dlatego rodzice, przyjaciele i lekarze organizują w szpitalu UDSK specjalny świąteczny kiermasz - dodaje dr Małgorzata Żukowska:

W akcję włączyło się bardzo wiele osób. Ozdoby świąteczne są przygotowywane między innymi przez pacjentów. Jest to dla nas sytuacja wyjątkowa, bo środowisko dotknięte wspólnymi nieszczęściami bardzo się wspomaga.

Dwudniowy kiermasz zaplanowano od 9:00 do 15:00 w holu szpitala UDSK przy ul. Waszyngtona.

Zbiórka pieniędzy potrwa do końca grudnia i jeśli uda się zebrać odpowiednią kwotę, to dziewczynka rozpocznie leczenie pod koniec stycznia.

Losy dziewczynki i jej rodziny będzie można poznać bliżej w reportażu Anny Bogdanowicz pt. "Serce dla Samiry" w czwartek o 17:15.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nanotechnologia w terapii glejaka wielopostaciowego z UMB najlepsza w konkursie POTENCJOmetr

20.11.2018, 17:55

Studenci z koła naukowego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt naukowy POTENCJOmetr.


Białostockie Centrum Onkologii zakupi nowoczesny sprzęt diagnostyczny

20.11.2018, 12:49

Nowoczesny sprzęt diagnostyczny zakupi Białostockie Centrum Onkologii. Szpital dostał ponad 5 milionów zł dofinansowania. Pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego przyznał zarząd województwa podlaskiego.


Specjalistyczny robot Da Vinci pomoże białostockim lekarzom w operacjach

19.11.2018, 10:28

To będzie jedyne takie urządzenie na wschód od Wisły. Wysokiej klasy robot chirurgiczny ma trafić do Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku.


"Jesienne metamorfozy" w Białostockim Centrum Onkologii

17.10.2018, 14:14

Nowa fryzura czy makijaż są dla pacjentek z chorobą onkologiczną oznaką normalnego życia, a to pomaga w walce z rakiem - przekonuje Białostockie Centrum Onkologii. W środę w tym centrum, pacjenci mogli skorzystać z usług fryzjera czy kosmetyczki w ramach akcji "Jesienne metamorfozy".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok