Radio Białystok | Wiadomości | Łomża znów wystartuje w konkursie "Świeć się z Energą"

Łomża znów wystartuje w konkursie "Świeć się z Energą"

autor: Adam Dąbrowski

7.12.2018, 14:34, akt. 14:55

Łomża po raz kolejny zamierza wystartować w konkursie na najładniej oświetlone świątecznie miasto.

Łomża znów wystartuje w konkursie "Świeć się z Energą", fot. Adam Dąbrowski
Łomża znów wystartuje w konkursie "Świeć się z Energą", fot. Adam Dąbrowski

Dzięki udziałowi w poprzednich edycjach konkursu "Świeć się z Energą" udało się już pomóc kilkunastu najbardziej potrzebującym rodzinom w mieście. W tym roku  możemy pomóc kolejnym - mówi Łukasz Czech z biura prasowego łomżyńskiego ratusza.

- Dwukrotnie udało nam się wygrać etap wojewódzki, dzięki czemu do mieszkańców, tych najbardziej potrzebujących trafił sprzęt AGD o łącznej wartości 20 tys. zł. Rodziny były wskazywane były przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Za drugim razem pomogli nam w wybraniu rodzi wolontariusze Szlachetnej Paczki. Wierzymy, że po raz kolejny uda nam się wygrać etap wojewódzki, a kto wiem, może również będziemy najlepsi w całym kraju. Bo wtedy to jest zdecydowanie większa kwota - mówi Łukasz Czech. 

Za zwycięstwo w etapie wojewódzkim miasto dostaje urządzenia o wartości 10 tys. zł., wygrana w finale, w którym rywalizują zwycięzcy ze wszystkich województw to sprzęt za kolejne 40 tys. zł.

Przez najbliższy tydzień organizatorzy konkursu rejestrują uczestników. Głosowanie na najładniej oświetlone świątecznie miasto poprzez wysyłanie sms-ów rozpocznie się 14 grudnia i potrwa do 7 stycznia 2019 roku, kiedy wyłonieni zostaną zwycięzcy w poszczególnych województwach. 

Finałowe głosowanie na najładniej oświetlone miasto w Polsce spośród  16 zwycięzców wojewódzkich zakończy się 18. stycznia 2019 r..

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


To już tradycja - przed Bożym Narodzeniem Caritas organizuje zbiórkę żywności

7.12.2018, 13:27

Tradycyjnie dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia Caritas organizuje Zbiórkę Żywności "Tak, pomagam!". To już XV, jubileuszowa akcja.


"Lista przebojów świątecznych" Radia Białystok - czekamy na propozycje słuchaczy

6.12.2018, 17:12

6 grudnia większość stacji radiowych rozpoczyna sezon grania świątecznych piosenek - to znak, że Boże Narodzenie tuż tuż. W Radiu Białystok od czwartku (6.12) także więcej tej brzmiącej dzwoneczkami muzyki.


Święty Mikołaj odwiedził pacjentów Białostockiego Centrum Onkologii

6.12.2018, 16:21

Okazuje się, że Święty Mikołaj odwiedza nie tylko dzieci. Gość z Laponii w towarzystwie Śnieżynki wręczył także prezenty dorosłym pacjentom Białostockiego Centrum Onkologii.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Białystok Biega


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok