Radio Białystok | Wiadomości | Kierowcy skarżą się na głębokie i niezabezpieczone rowy przy drodze Supraśl - Białystok

Kierowcy skarżą się na głębokie i niezabezpieczone rowy przy drodze Supraśl - Białystok

autor: Ryszard Minko

18.12.2018, 12:47, akt. 13:04

Głębokie i niezabezpieczone przydrożne rowy mogą stwarzać znaczne ryzyko poważnego uszkodzenia samochodu. To opinia części kierowców podróżujących przebudowaną drogą z Białegostoku do Supraśla.

fot. Marcin Mazewski
fot. Marcin Mazewski

Kierowcy skarżą się na głębokie i niezabezpieczone rowy przy drodze Supraśl - Białystok - relacja Ryszarda Minko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Po remoncie drogi w kilku miejscach pojawiły się kilkumetrowe wykopy oddzielające pas jezdni od pobliskiego lasu. Jak mówią pytani przez nas kierowcy - wystarczy niegroźny poślizg na poboczu, by dachować w blisko trzymetrowym rowie. Dodatkowe ryzyko stwarzają kamienne i betonowe umocnienia na dnie wykopów. Uderzenie w taką przeszkodę oznacza poważne uszkodzenia samochodu - mówią. Sugerują albo zmniejszenie głębokości wykopów albo zamontowanie wzdłuż drogi barier energochłonnych.

Podobne argumenty przedstawia burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski, który wykopy nazywa „rowami przeciwczołgowymi”. Jak mówi, oficjalnie interweniował w tej sprawie w Podlaskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich., jednak do tej pory ze znikomym skutkiem.

"Prace wykonano zgodnie z projektem"

Zastępca dyrektora do spraw inwestycji w PZDW Krzysztof Barbachowski wyjaśnia, że wszystkie prace wykonano zgodnie z projektem, a kilkaset metrów głębokich rowów wcale nie pogarsza bezpieczeństwa przejazdu, bo zależy ono od wielu czynników - między innymi od prędkości jazdy. Jego zdaniem montaż barier energochłonnych wcale nie musi poprawić bezpieczeństwa przejazdu, bo uderzenie w taką przeszkodę i odbicie się od niej może doprowadzić na przykład do zderzenia czołowego. Skutki są nieporównywalne wobec zjechania do nawet dość głębokiego rowu - konkluduje zastępca dyrektora.

Krzysztof Barbachowski dodaje, że nowa droga jest w trakcie odbioru i na razie nie zakwestionowano żadnych z wprowadzonych rozwiązań. Nie wyklucza jednak, że dodatkowe zabezpieczenia będą wprowadzone po ponownej analizie bezpieczeństwa ruchu.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy Krasnego odcięci od komunikacji publicznej - przeszkadza nowoczesna estakada

7.12.2018, 15:28

Do niedawna przez niewielką wieś pod Supraślem przebiegała dwupasmowa droga wojewódzka. Teraz mieszkańcy Krasnego nad głowami mają nowoczesną i spektakularną estakadę, a w miejscowości tylko ruch lokalny i nowiutką, równą drogę z przystankiem autobusowym.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: stock.adobe.com
UWAGA!
29.05.2020, 08:04, akt. 09:24

Uwaga na kleszcze w podlaskich lasach
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok