Radio Białystok | Wiadomości | Zderzenie ciężarówki z busem po poślizgu na drodze Suwałki - Budzisko
Odblokowana jest już droga krajowa nr 8 koło Szypliszek tuż przy granicy z Litwą, po zderzeniu ciężarówki z busem. Kierowca ciężarówki nie dostosował prędkości do warunków na drodze - poinformowała suwalska policja.
Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach Eliza Sawko, do wypadku doszło w piątek (18.01) po 9:00 na odcinku drogi krajowej nr 8 Suwałki - Budzisko.
Kierowca ciężarówki jadący w kierunku granicy z Litwą nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w efekcie jego samochód wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka busem.
Policja poinformowała, że w wypadku ucierpiał kierowca busa, który trafił do szpitala. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.
Droga była zablokowana w tym miejscu ok. 5 godzin.