Radio Białystok | Wiadomości | W Białowieży spotkało się blisko 300 psychiatrów - to uczestnicy corocznych warsztatów

W Białowieży spotkało się blisko 300 psychiatrów - to uczestnicy corocznych warsztatów

autor: Dominika Dębska

18.01.2019, 19:20, akt. 19:25

To okazja do odpoczynku, integracji, a jednocześnie wymiany doświadczeń i poznania najnowszych trendów. Blisko 300 specjalistów z całej Polski spotkało się na warsztatach psychiatrycznych w Białowieży.

Foto: K. J. Siemieniuk
Foto: K. J. Siemieniuk

Warsztaty psychiatryczne w Białowieży, to cykliczna impreza, organizowana już po raz 17., która co roku przyciąga wierne grono uczestników.

- Jak co roku spectrum zagadnień, o których mówimy jest bardzo szerokie - mówi organizator - dr hab. Napoleon Waszkiewicz z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

- To ważne, by nieustannie podnosić nasze kompetencje i dzielić się doświadczeniami - mówi dr Sławomir Murawiec z Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Uczestnicy warsztatów dzielili się propozycjami niestandardowych metod terapeutycznych, jakimi są na przykład bieganie lub terapia lasem. Działanie natury na nasz organizm to nie tylko ezoteryka, ale też medycyna oparta na dowodach naukowych - wyjaśnia dr Katarzyna Simonienko.

Warsztaty psychiatryczne to spotkanie trzydniowe, zakończą się w sobotę. Zorganizowali je pracownicy Klinik Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz członkowie Oddziału Podlaskiego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

| red: wszStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok