Radio Białystok | Wiadomości | Radny Maciej Biernacki odchodzi z PO

Radny Maciej Biernacki odchodzi z PO

22.01.2019, 14:07, akt. 14:27

Szef klubu radnych PO w Radzie Miasta Białegostoku poprzedniej kadencji, obecnie radny klubu Koalicji Obywatelskiej Maciej Biernacki złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Maciej Biernacki poinformował o tym we wtorek (22.01) na konferencji prasowej w Białymstoku.

Maciej Biernacki, fot. Joanna Szubzda
Maciej Biernacki, fot. Joanna Szubzda

Maciej Biernacki był w PO przez ostatnie 15 lat, był wieloletnim radnym tego ugrupowania, w poprzedniej kadencji był szefem klubu PO w białostockiej Radzie Miasta.

Przestanie być członkiem PO od 1 lutego. Nie chciał podać szczegółowych powodów swojej rezygnacji, powiedział jedynie, że chodzi o "wewnętrzne" sprawy w PO. 

Powodami mojej rezygnacji są stricte sprawy wewnętrzne Platformy, stąd też nie będę ich szerzej rozwijał jako, że jestem wciąż członkiem tej organizacji i po prostu uważam, że tak nie należy robić - powiedział Biernacki.

"To nie chodzi o sprawy ambicjonalne jak niektórzy tutaj też sugerują" - dodał. Podziękował jednocześnie wszystkim kolegom i koleżankom, z którym pracował na rzecz miasta.

Koalicja Obywatelska ma w obecnej Radzie Miasta Białegostoku samodzielną większość 16 na 28 radnych. Po odejściu Biernackiego z klubu formalnie będzie to 15 mandatów. PiS, które jest teraz w opozycji ma 12 radnych.

Maciej Biernacki będzie teraz radnym bezpartyjnym

Koalicję Obywatelską w Radzie Miasta tworzą radni z PO, Nowoczesnej, komitetu prezydenta Tadeusza Truskolaskiego i Forum Mniejszości Podlasia. Biernacki powiedział, że będzie teraz radnym bezpartyjnym, opuszcza klub Koalicji Obywatelskiej. "Prawnie chwilowo jest to jednoznaczne" - podkreślił. Bo - jak dodał - nie będzie należał do żadnego z tych podmiotów, pewnie "jakby automatycznie wypada z klubu". Nie wykluczył dalszego wspierania KO.

Ja oczywiście jestem otwarty na tę współpracę i myślę, że ona jest niewykluczona, jednakże, by o tym porozmawiać będziemy musieli się spotkać już po dokonaniu się tej rezygnacji - mówił Biernacki.

"Tu nie chodzi o szantaż polityczny" – tłumaczy

Biernacki zaprzeczył, że chodzi o "szantaż polityczny" związany z jego miejscem pracy. Biernacki jest wicedyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, który podlega samorządowi województwa, gdzie większość w sejmiku ma obecnie Zjednoczona Prawica. Nowy zarząd województwa powołał w ostatnich dniach nowego dyrektora WORD z nadania PiS.

"Nie jest też prawdą, że przechodzę do jakiejś innej partii" - powiedział Biernacki. Dodał, że chce dalej współpracować z prezydentem Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim i Koalicją Obywatelską na rzecz miasta, mówił do PO "jest mu wciąż najbliżej", ale "ma powody", dla których nie chce już do tej partii należeć.

źródło: PAP | red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Więcej stacji pomiaru jakości powietrza w Białymstoku chce radny KO Maciej Biernacki

10.01.2019, 17:39

W Białymstoku powinno być więcej stacji pomiaru jakości powietrza. Tak uważa radny Koalicji Obywatelskiej - Maciej Biernacki.


Białostoccy radni przyjęli lokalne standardy urbanistyczne

10.12.2018, 16:19

Rada Miasta Białystok przyjęła w poniedziałek (10.12) uchwałę o lokalnych standardach urbanistycznych przy inwestycjach w oparciu o tzw. specustawę mieszkaniową. Obejmuje ona, m.in. minimalną liczbę miejsc parkingowych przy nowych blokach czy odległości do przystanków.


W białostockiej radzie miasta tylko dwa ugrupowania - PiS stracił większość [nazwiska radnych]

22.10.2018, 13:57

Po czterech latach PiS traci większość w białostockiej radzie miasta. Kandydaci tej partii uzyskali 12 mandatów, a Koalicja Obywatelska - 16.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower

Fotolia.com
WYPADEK
18.08.2019, 11:44, akt. 12:03

Wypadek koło Krynek - 4 osoby ranneźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok