Radio Białystok | Wiadomości | "Nie bądźmy obojętni" - wspólne działania służb przy zapewnieniu bezpieczeństwa bezdomnym w Łomży

"Nie bądźmy obojętni" - wspólne działania służb przy zapewnieniu bezpieczeństwa bezdomnym w Łomży

23.01.2019, 13:00, akt. 13:15

Codzienne kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych, udzielanie informacji o formach pomocy dostępnych na terenie regionu czy wsparcie medyczne - to główne działania, jakie zimą będą podejmować łomżyńskie służby w ramach akcji "Nie bądźmy obojętni".

Volker Gerstenberg - Fotolia.com
Volker Gerstenberg - Fotolia.com

Porozumienie dotyczące wspólnych działań podpisali w środę (23.01) Komendant Miejski Policji w Łomży nadkom. Marek Sienkiewicz, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Dariusz Surowik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży Wiesław Jagielak, Komendant Straży Miejskiej Bogdan Rutkowski oraz prezes Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom "Nadzieja" ks. Radosław Kubeł.

Dokument, jak poinformowała w komunikacie łomżyńska policja, jest kontynuacją corocznej akcji mającej na celu pomoc i zapewnienie bezpieczeństwa osobom bezdomnym oraz narażonym na utratę zdrowia bądź życia w związku z wychłodzeniem organizmu.


Jak podkreślono – "zimą bezdomni często chowają się przed mrozem w opuszczonych budynkach oraz na terenach ogródków działkowych. Aby zapobiegać przypadkom wychłodzenia organizmu, które mogą kończyć się śmiercią, łomżyńscy policjanci codziennie będą kontrolować tego typu miejsca."

Obok służb, w akcję zaangażowani będą również wolontariusze i studenci

Po odpowiednim przygotowaniu, wolontariusze i studenci "zadbają o pomoc medyczną dla osób wymagających tego rodzaju wsparcia. Pełnić będą także dyżury w łomżyńskiej noclegowni i ogrzewalni" – poinformowano w komunikacie.

Jednocześnie służby apelują do mieszkańców Łomży i regionu o przekazywanie informacji dotyczących miejsc przebywania osób bezdomnych. Można je przekazywać bezpośrednio dzielnicowym lub poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

źródło: PAP | red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Trzy osoby uratowali przed zamarznięciem podlascy policjanci

10.01.2019, 13:02

Trzy osoby uratowali przed zamarznięciem policjanci pod Suchowolą, w Białymstoku i koło Siemiatycz.


Coraz mniej wolnych miejsc w białostockich ogrzewalniach i noclegowniach dla bezdomnych

9.01.2019, 15:30

W białostockich ogerzewalniach i noclegowniach jest coraz mniej wolnych miejsc dla bezdomnych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Wybory 2019


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok