Radio Białystok | Wiadomości | 50 tysięcy złotych kary musi zapłacić suwalskie PGK

50 tysięcy złotych kary musi zapłacić suwalskie PGK

autor: Marcin Kapuściński

24.01.2019, 10:43, akt. 14:23

Nawet 50 tys. zł kary musi zapłacić suwalskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej za kilkudniowe problemy w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Część autobusów nie wyjechała na trasy, bo kierowcy, w ramach walki o wyższe zarobki, udali się na zwolnienia lekarskie. Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz wyjaśnia, że kara wynika z umów, jakie miasto zawarło z podlegająca sobie spółką.

Na szczęście udało się uniknąć większych perturbacji. Prezes zatrudnił dodatkowych kierowców, ale i tak kilka połączeń zostało zerwanych. Liczymy teraz, jakie sankcje nałożymy na spółkę i jaką kwotę potrącić z faktury.

Wiceprezydent Łukasz Kurzyna podkreśla, że miasto nie może anulować kary, bo byłaby to pomoc publiczna.

Ubiegając się o dotację na zakup autobusów musieliśmy wdrożyć system rozliczania komunikacji miejskiej zgodny z unijnymi prawodawstwem. Nie możemy faworyzować spółki względem prywatnych przewoźników, a koszty jej funkcjonowania powinien być w rozsądnych granicach. Jeżeli przestaniemy stosować się do tych zasad, to grozi nam utrata dotacji.

Kierowcy chcą podwyżek w wysokości 1300 zł brutto miesięcznie. Ratusz szacuje, że w skali roku będzie to koszt nawet miliona złotych. Prezes PGK Dariusz Przybysz uważa, że jego firmy na to nie stać.

| red: mik, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Część kierowców suwalskiej komunikacji miejskiej przebywa na zwolnieniach lekarskich

15.01.2019, 16:05

Od poniedziałku (14.01) część kierowców suwalskiej komunikacji miejskiej przebywa na zwolnieniach lekarskich. Jak twierdzi prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Eugeniusz Przybysz, chcą w ten sposób wymusić podwyżki. Prezes zapewnia jednocześnie, że absencja kierowców nie wpłynie na funkcjonowanie komunikacji.


Suwałki będą miały ekologiczne autobusy

27.12.2018, 09:12

Kilka autobusów elektrycznych, stacje ich ładowania oraz miejska wypożyczalnia rowerów - to plany władz Suwałk na najbliższe dwa lata.


Problemy z kierowcami autobusów suwalskiej komunikacji miejskiej

4.06.2018, 22:07

Autobusy komunikacji miejskiej spóźniają się, nie zatrzymują się na przystankach na żądanie, a kierowcy zamykają przed pasażerami drzwi. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przyznaje, że często otrzymuje telefony ze skargami, ale na poprawę sytuacji suwalczanie muszą poczekać.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok