Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy gminy Nowe Piekuty chcą konsultacji ws. przebudowy trasy kolejowej Białystok - Warszawa

Mieszkańcy gminy Nowe Piekuty chcą konsultacji ws. przebudowy trasy kolejowej Białystok - Warszawa

autor: Adam Dąbrowski

27.01.2019, 16:25, akt. 16:48

Dla pasażerów skróci się czas podróży koleją, dla mieszkańców terenów, przez które przebiegają tory - oznaczać to będzie większe problemy.

Fotolia.com
Fotolia.com

Pociągi osobowe po przebudowanych torach będą jeździły z prędkością nawet 160 km/h, co wymusza budowę bezkolizyjnych skrzyżowań z drogami.

Na likwidację dwóch z czterech istniejących dotychczas przejazdów już się zgodzono, jednak władze gminy obawiają się także o losy przejazdu na powiatowej drodze łączącej Jabłoń Dąbrowę z Jabłonią Kościelną.

Na pewno pozostanie przejazd w formie wiaduktu, także na drodze powiatowej, w miejscowości Jabłoń Zambrowizna. Jednak pierwsze plany tej nowej trasy także zaniepokoiły mieszkańców.

Mieszkający w sąsiedztwie linii kolejowej oczekują, że decydenci i projektanci nowych rozwiązań drogowych zaczną z nimi rozmawiać. Oczekują, że będą mogli skonsultować projekt przebudowy i wyrazić swoje opinie, a nie - że zostaną postawieni przed faktem dokonanym.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Od zburzenia starego budynku zaczęła się przebudowa dworca kolejowego w Czeremsze

27.01.2019, 07:15

Starego budynku dworca już nie ma - pozostał po nim tylko gruz do sprzątnięcia. Rozpoczęły się główne prace przy przebudowie dworca kolejowego w Czeremsze.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok