Radio Białystok | Wiadomości | Upadek Natalii Maliszewskiej na ostatnim wirażu - była na czele stawki

Upadek Natalii Maliszewskiej na ostatnim wirażu - była na czele stawki

autor: Jerzy Kułakowski

2.02.2019, 15:30, akt. 17:38

Natalia Maliszewska upadła na ostatnim wirażu biegu finałowego na 1000 m Pucharu Świata w short tracku w Dreźnie. W tym momencie Polka była na czele stawki.

Natalia Maliszewska, fot. Joanna Szubzda, (zdj. archiwalne)

Ostatecznie piąta

Ostatecznie Natalia Maliszewska zajęła 5. miejsce, a wygrała mistrzyni Europy Rosjanka Sofia Proswirnowa.

Maliszewska rozpoczęła sobotni (02.02) finał na trzecim miejscu, ale dość szybko przesunęła się na drugie. Długo walczyła z Proswirnową, dwa razy wyprzedzała Rosjankę i jeszcze prowadziła na ostatnim zakręcie przed metą. Upadek spowodował, że zakończyła zawody jako piąta (2.00,718).

Wygrała Proswirnowa (1.32,331), przed Koreanką Choi Ji Hyun  (1.32,424), Włoszką Cynthią Mascitto (1.32,428) i Kanadyjką Alyson Charles (1.32,722).

Pierwsza w klasyfikacji cyklu

W niedzielę odbędą się wyścigi m.in. na 500 i 1000 m kobiet. Na krótszym z dystansów Maliszewska triumfowała niedawno w mistrzostwach Europy, a w tym sezonie wygrała zawody PŚ w Calgary oraz Salt Lake City i prowadzi w klasyfikacji cyklu.

Poza tym Polki pojadą w finale B sztafet na 3 km. Biało-czerwonych barw bronią: Natalia i Patrycja Maliszewskie, ich klubowa koleżanka Nikola Mazur oraz Kamila Stormowska z Orła Elbląg.

Na 1500 m w sobotę zwyciężyli Kim Ji Yoo z Korei Płd. i jej rodak Kim Gun Woo. Wśród kobiet Kamila Stormowska była 24. Z kolei na 1000 m mężczyzn najlepszy był Hwang Dae Heon (Korea Płd.).

Finałowe zawody PŚ odbędą się w dniach 9-10 lutego w Turynie. Mistrzostwa globu zaplanowano w Sofii od 8 do 10 marca.

źródło: PAP | red: zmj, wsz

Panczenistka Juvenii Białystok w weekend będzie broniła w Dreźnie pozycji liderki Pucharu Świata na 500 m, a w marcu wystartuje w mistrzostwach świata.

Natalia Maliszewska

17.01.2019, 16:35

Popularność jest bardzo przyjemna, ale bywa też trochę męcząca. Przekonuje się o tym łyżwiarka Juvenii Białystok, Natalia Maliszewska.

Natalia Maliszewska zakończyła ME w short tracku z jednym medalem

13.01.2019, 09:32

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zdobyła złoty medal rozgrywanych w holenderskim mieście Dordrecht mistrzostw Europy w short tracku na dystansie 500 m. Na pozostałych dystansach plasowała się na odległych pozycjach.