Radio Białystok | Wiadomości | Nie będzie kąpieliska nad Narwią w Łomży

Nie będzie kąpieliska nad Narwią w Łomży

autor: Paweł Wądołowski

3.02.2019, 13:29, akt. 13:44

Kąpieliska nad Narwią w Łomży w tym roku nie będzie. Najprawdopodobniej nie będzie też miejsca tymczasowo wykorzystywanego do kąpieli.

Fot. Katarzyna Cichoń
Fot. Katarzyna Cichoń

Tak nowe przepisy określają miejsca, które nie mają całorocznej infrastruktury i które mogą funkcjonować tylko przez 30 dni. Jak mówi dyrektor łomżyńskiego MOSiR-u, Andrzej Modzelewski ostateczna decyzja ma być podjęta wiosną.

- Kąpieliska na pewno nie będzie. Co roku brzeg, to dno wygląda inaczej. Oczywiście podejmiemy próbę, jeżeli będzie taka możliwość, otwarcia, ale najpierw musimy poczekać do wiosny. Zmierzyć te głębokości i przeanalizować, czy jest taka możliwość, bo wiadomo, że najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi. No i oczywiście musimy się mieścić w ramach przepisów, bo jeżeli nie będziemy mogli spełnić podstawowych wymogów, nie będziemy mogli otworzyć tego miejsca - mówi dyrektor. 

Ale ze spełnieniem wymaganych ustawą kryteriów może być problem, na co wskazuje ubiegłoroczna analiza.

- W tamtym roku przeprowadziliśmy analizę zagrożeń wspólnie z policją, z WOPR-em. Ta analiza jednoznacznie wskazała, że miejsce jest niebezpieczne. W pełni sezonu jest niemożliwe zorganizowanie takiego miejsca, ponieważ nie spełnia ono podstawowych wymogów bezpieczeństwa określonych w ustawie - dodaje Andrzej Modzelewski.

W ubiegłym roku plaża miejska w Łomży funkcjonowała tylko od początku wakacji do końca lipca. Analiza wykonana przez MOSiR wskazuje na to, że nawet miejsca tymczasowo wykorzystywanego do kąpieli w tym roku w Łomży może nie być.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Udany sezon kąpielowy na plaży w Dojlidach

29.08.2018, 17:22

Blisko 90 tysięcy osób odwiedziło w ciągu trzech miesięcy plażę miejską w Dojlidach. To rekordowa liczba i jeden z lepszych sezonów od czasu gruntownego remontu ośrodka.


Znów można kąpać się w zalewie w Siemiatyczach

15.08.2018, 18:44

W zalewie w Siemiatyczach znów można się kąpać. Zakaz kąpieli obowiązywał od ponad tygodnia.


Czy augustowskie jeziora są brudne? Narzekają mieszkańcy i nurkowie

9.08.2018, 07:55

Mieszkańcy Augustowa są zaniepokojeni stanem wód w jeziorach. Ich zdaniem z roku na rok jest on coraz gorszy. Szczególnie narzekają na Jezioro Necko. Rację przyznają im nurkowie, którzy wskazują, że widoczność pod wodą zmniejszyła się kilkukrotnie.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


fot. Olga Gordiejew
REGION
23.07.2024, 17:40, akt. 18:12

Alarmująco niski poziom wody w Narwi


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok