Radio Białystok | Wiadomości | PŚ w short tracku - trzecie miejsce Natalii Maliszewskiej w wyścigu na 500 m

PŚ w short tracku - trzecie miejsce Natalii Maliszewskiej w wyścigu na 500 m

3.02.2019, 14:24, akt. 14:31

Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w Dreźnie. Wygrała Włoszka Martina Valcepina. Polka utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu na tym dystansie.

Od początku niedzielnej rywalizacji prowadziła Valcepina, przed Holenderką Larą van Ruijven oraz mistrzynią Europy Maliszewską i w tej kolejności minęły linię mety. Polka uzyskała czas 43,164 i straciła do Włoszki 0,115 s.

W tym sezonie polska łyżwiarka nie tylko zwyciężyła w ME, ale też dwukrotnie triumfowała w PŚ. Historyczną wygraną na krótkim torze zanotowała na początku listopada w Calgary, a następnie powtórzyła ten sukces w Salt Lake City. W wyścigach na 500 m zajęła także trzecią lokatę w Ałmatach i czwartą w drugim występie w Kanadzie.

Z kolei w sobotę (02.02) Maliszewska była piąta w Dreźnie na 1000 m, chociaż prowadziła do ostatniego wirażu. Wówczas upadła i ostatecznie uplasowała się na piątej pozycji.

Finałowe zawody PŚ odbędą się w dniach 9-10 lutego w Turynie. Mistrzostwa globu zaplanowano w Sofii od 8 do 10 marca.

źródło: PAP | red: mag