Radio Białystok | Wiadomości | Pijany funkcjonariusz SG próbował zabić 14-letnią córkę – sąd skazał go na rok więzienia

Pijany funkcjonariusz SG próbował zabić 14-letnią córkę – sąd skazał go na rok więzienia

5.02.2019, 17:35, akt. 17:55

Na rok więzienia skazał we wtorek (5.02) Sąd Okręgowy w Suwałkach 42-letniego mieszkańca Suwałk, który podczas awantury zadał córce kilka ciosów nożem i próbował ją dusić. Nastolatka sprawiała wcześniej kłopoty wychowawcze.

Pijany funkcjonariusz SG próbował zabić 14-letnią córkę – sąd skazał go na rok więzienia, fot. Iza Kosakowska
Pijany funkcjonariusz SG próbował zabić 14-letnią córkę – sąd skazał go na rok więzienia, fot. Iza Kosakowska

Pijany funkcjonariusz SG próbował zabić 14-letnią córkę – sąd skazał go na rok więzienia - relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Do zdarzenia doszło rok temu. Pewnej nocy doszło do kłótni między Wojciechem K. a jego nastoletnią córką. Mężczyzna miał zadawać córce uderzenia nożem, m.in. w okolicę brzucha. Próbował ją też dusić ręcznikiem. Mężczyzna został po zdarzeniu zatrzymany. Spędził 8 miesięcy w areszcie.

Prokurator żądał 8 lat więzienia

Prokuratura oskarżyła mężczyznę o usiłowanie zabójstwa córki. W mowie końcowej prokurator żądał dla oskarżonego 8 lat więzienia.

Sąd uznał oskarżonego winnym usiłowania zabójstwa nastoletniej córki. "Zadawał jej ciosy nożem w okolicy brzucha, a następnie owinął i zacisnął wokół szyi ręcznik" - powiedział sędzia Maciej Romotowski. Sędzia dodał, że oskarżony po chwili odstąpił od zamiaru zabójstwa, po tym jak opanował swoje emocje.

42-latek został ukarany za uszkodzenie ciała córki 

Dlatego sąd skazał mężczyznę na rok więzienia, ale za uszkodzenie ciała córki. "Sąd odstąpił od wymiaru kary w zakresie usiłowanie zabójstwa, gdyż oskarżony dobrowolnie odstąpił od jego popełnienia" - dodał sędzia Romotowski. Wyrok nie jest prawomocny.

Sędzia w uzasadnieniu wyrok powiedział, że sąd nie miał bezpośrednich dowodów popełnienia przestępstwa, gdyż poszkodowana nastolatka odmówiła składania zeznań.

"Sąd opierał się o ciąg poszlak, które stanowiły zeznania interweniujących w domu policjantów oraz opinia biegłych" - powiedział sędzia.

"To niecodzienne zdarzenie" - uważa sędzia Romotowski

Sąd uznał, że kara roku bezwzględnego więzienia będzie karą adekwatną. Sędzia Romotowski dodał, że to niecodzienne zdarzenie. "Sytuacja ma miejsce w rodzinie, ojciec nie radząc sobie wychowawczo z córką nie do takich metod powinien sięgać" - powiedział w uzasadnieniu sędzia sprawozdawca.

42-latek sam mieszkał z córką. Miał z nastolatką konflikt ze względu na jej słabe osiągnięcia w szkole. Córka sprawiała duże problemy wychowawcze. W chwili próby zabójstwa był pijany. Po aresztowaniu nastolatką zajęła się jej babcia.

Sąd prześle treść wyroku Sądowi Rejonowemu w Suwałkach Wydziałowi Rodzinnemu, który zajmuje się kwestią sprawowania opieki nad małoletnią poszkodowaną córką sprawcy. 

źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Suwałki. Koniec procesu funkcjonariusza SG oskarżonego o usiłowanie zabójstwa córki

31.01.2019, 14:20

Ośmiu lat pozbawienia wolności domaga się prokuratura dla Wojciecha K., funkcjonariusza Straży Granicznej, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa własnej córki.


Jest akt oskarżenia w sprawie próby zabójstwa 14-latki z Suwałk

15.06.2018, 10:12

Prokuratura oskarżyła funkcjonariusza Straży Granicznej z Suwałk o usiłowanie zabójstwa własnej córki. Akt oskarżenia w tej głośnej sprawie trafił właśnie do sądu.


Pijany funkcjonariusz SG próbował zabić 14-letnią córkę – grozi mu dożywocie

26.02.2018, 10:44

Funkcjonariusz Straży Granicznej z Suwałk próbował zamordować własną córkę. Najpierw zadawał jej ciosy nożem, potem dusił. 14-letniej dziewczynie udało się ujść z życiem, dzięki temu, że ojciec był pijany oraz dzięki interwencji policji.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz


stock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok