Radio Białystok | Wiadomości | Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów na Zalewie Siemianówka

Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów na Zalewie Siemianówka

7.02.2019, 11:36, akt. 12:17

To rzadkie wydarzenie sportowe w Podlaskiem. Bojerowe Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów 2019 rozpoczęły się (6.02) na Zalewie Siemianówka. O tym, że zawody będą organizowane właśnie u nas - zdecydowała aura.

Źródło: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Michałowie
Źródło: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Michałowie

Początkowo regaty planowane były na Węgrzech. Jednak w związku z niesprzyjającą pogodą, rywalizację przeniesiono do Polski - do Giżycka, na Jezioro Niegocin. W ostatniej chwili spadło tam jednak sporo śniegu, i organizatorzy poprosili o możliwość przyjazdu do Bondar.

Ostatecznie pierwsze ślizgi najważniejszych regat na świecie dla juniorów rozpoczęły się w środę (6.02) na akwenie Zalewu Siemianówka.

Do zawodów zgłosiło się 78 zawodników z 8 państw:  Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji oraz z Węgier. Rywalizują w dwóch klasach : DN i Ice Optimist.

Organizatorem bojerowych Mistrzostw Świata i Europy Juniorów  2019 w klasie DN i IO jest Flota Węgierska DN oraz IDNIRA Europe. Regaty wspiera Gmina Michałowo. Potrwają one do 8 lutego. Chętnych do podziwiania tego interesującego widowiska organizatorzy zapraszają nad Siemianówkę od strony Bondar. Starty w czwartek i piątek rozpoczynają się o 10:00.  

| red: majStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok