Radio Białystok | Wiadomości | Zwolniony wicedyrektor WORD-u w Białymstoku będzie walczył o swoje prawa przed sądem

Zwolniony wicedyrektor WORD-u w Białymstoku będzie walczył o swoje prawa przed sądem

autor: Edyta Wołosik

8.02.2019, 15:14, akt. 16:46

Przed sądem będzie walczył o swoje prawa. Zwolniony wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku - Maciej Biernacki uważa, że decyzja o wypowiedzeniu mu umowy o pracę zawiera wiele błędów.

Maciej Biernacki, fot. Joanna Szubzda
Maciej Biernacki, fot. Joanna Szubzda

Jak mówi: "przede wszystkim źle określono okres wypowiedzenia i skrócono czas pracy o przynajmniej miesiąc, a poza tym nie było konsultacji z radą miasta".

Maciej Biernacki jest radnym Białegostoku, a pracodawca, który chce zwolnić z pracy radnego, musi mieć na to zgodę większości rady miasta. Dyrektor WORD-u Przemysław Sarosiek o taką opinię nie wystąpił. Jak tłumaczy podjął decyzję o likwidacji stanowiska wicedyrektora argumentując to koniecznością redukcji kosztów, a według niego do zarządzania niespełna 40-osobowym zespołem nie potrzeba dwóch osób.

Maciej Biernacki nie przyjmuje tych argumentów. Uważa, że to tylko pretekst. Dlatego złożył pozew do sądu. Według niego głównym powodem było to, że on sympatyzuje z Koalicją Obywatelską, a jego przełożony z Prawem i Sprawiedliwością.

Dyrektor WORD-u Przemysław Sarosiek mówi, że jeśli sąd przyzna rację jego byłemu zastępcy i przywróci go do pracy, to zaproponuje mu jakieś stanowisko, ale na pewno nie wicedyrektora.

Oświadczenie dyrektora WORD-u w Białymstoku:

Z  dniem 7 lutego br. zgodnie z kompetencjami dyrektora WORD w  Białymstoku, zmieniłem wewnętrzny regulamin organizacyjny, czego  skutkiem jest m.in. likwidacja stanowiska zastępcy dyrektora ośrodka. Maciejowi Biernackiemu, który zajmował to stanowisko zaproponowałem  rozwiązanie umowy o pracę na podstawie porozumienia stron z dłuższym niż  wynika z jego stażu pracy - trzymiesięcznym - okresem wypowiedzenia,  bez obowiązku świadczenia pracy. Odmówił przyjęcia tych warunków.  Decyzja o zmianach organizacyjnych i personalnych w ośrodku to efekt  kilkutygodniowej analizy pracy białostockiego WORD. Uznałem, że aby  poprawić sytuację finansową ośrodka trzeba zwiększyć przychody i  zredukować niepotrzebne koszty. Tym ostatnim jest nadmiar osób  zarządzających ośrodkiem. Do kierowania tak niedużym zespołem, jaki ma WORD (… osób) nie potrzeba aż dwóch dyrektorów. Od pierwszego dnia pracy  moim celem jest, by białostocki WORD był ośrodkiem pierwszego wyboru. Chciałbym, aby jak najwięcej kandydatów na kierowców szkoliło się i zdawało egzaminy właśnie tu, dlatego, że uważają to miejsce za  przyjazne, ale też dające pewność, że ich umiejętności zostaną rzetelnie  sprawdzone. Ośrodek musi skutecznie pracować nad podniesieniem bezpieczeństwa na drogach, lepszym wyszkoleniem dla kierowców i  bezpieczeństwem pieszych. Do tego musi współpracować z wszystkimi podmiotami odpowiedzialnymi za te zadania. Na realizację tych celów nie  będę szczędził sił i środków. W mojej ocenie sprawy wewnętrzne ośrodka - a już zwłaszcza liczba nim osób zarządzających - to sprawa mniej  istotna. Jeszcze w tym miesiącu zaproszę Państwa na konferencję prasową, na której przedstawię w jaki sposób WORD Białystok będzie realizował  swoje zadania, o których mówiłem powyżej w roku 2019.

Przemysław Sarosiek 

Dyrektor WORD Białystok

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Maciej Biernacki nie będzie wicedyrektorem WORD-u w Białymstoku

7.02.2019, 19:49

Maciej Biernacki nie będzie wicedyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. Nowy dyrektor - Przemysław Sarosiek podjął decyzję o likwidacji stanowiska i dlatego jego zastępca dostał wypowiedzenie umowy o pracę.


Radny Maciej Biernacki odchodzi z PO

22.01.2019, 14:07

Szef klubu radnych PO w Radzie Miasta Białegostoku poprzedniej kadencji, obecnie radny klubu Koalicji Obywatelskiej Maciej Biernacki złożył rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Maciej Biernacki poinformował o tym we wtorek (22.01) na konferencji prasowej w Białymstoku.


Więcej stacji pomiaru jakości powietrza w Białymstoku chce radny KO Maciej Biernacki

10.01.2019, 17:39

W Białymstoku powinno być więcej stacji pomiaru jakości powietrza. Tak uważa radny Koalicji Obywatelskiej - Maciej Biernacki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok