Radio Białystok | Wiadomości | W WORD w Białymstoku dochodziło do nieprawidłowości – uważa nowy dyrektor

W WORD w Białymstoku dochodziło do nieprawidłowości – uważa nowy dyrektor

autor: Edyta Wołosik

12.02.2019, 14:55, akt. 18:30

W białostockim WORD-zie dochodziło do nieprawidłowości. Tak uważa nowy dyrektor tej instytucji Przemysław Sarosiek i kieruje sprawę do prokuratury oraz CBA.

źródło: WORD Białystok
źródło: WORD Białystok

Informuję, że moim zdaniem, na podstawie analizy dokumentów, doszło do złamania prawa zamówień publicznych, jak również doszło do szkody na mieniu z powodu pewnego wydarzenia - dodaje.

Zdaniem obecnego dyrektora w styczniu 2018 roku ówczesny dyrektor rozbił służbowy samochód o bramę wjazdową do WORD. W notatce służbowej jest, że to z powodu gołoledzi. "Nie wiem dlaczego nie wezwano policji" - mówi Przemysław Sarosiek. 

Naprawa samochodu kosztowała 4 tysiące złotych, a bramy - ponad 5 tysięcy złotych.

Przemysław Sarosiek chce też, by WORD skontrolowali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, któremu instytucja podlega. Bo jego wątpliwości budzi też sprawa zakupu samochodów w 2015 roku, kiedy na podstawie zamówienia publicznego z wolnej ręki kupiono za 399 tysięcy złotych 10 używanych samochodów.

Michał Freino odpiera zarzuty 

Zdaniem poprzedniego dyrektora Michała Freiny, wobec którego skierowane są te zarzuty - obecny dyrektor próbuje przykryć swoje wpadki, czyli zwolnienie wicedyrektora bez opinii Rady Miasta (a taka w tym przypadku jest wymagana, bo chodzi o osobę, która jest radnym Białegostoku), a także sprawę utraty przez Przemysława Sarosieka prawa jazdy, o czym było głośno w ostatnich dniach. 

Jeśli będzie potrzeba, wszystko wytłumaczy w prokuraturze

Jeśli chodzi o zarzut dotyczący zakupu samochodów to decyzja - jak mówi Michał Freino - podjęta została dla dobra WORD-u i wszystko wytłumaczy w prokuraturze, jeśli będzie taka potrzeba. Dodaje, że kilka lat temu doszło do zmiany przepisów, które zezwoliły na podstawianie na egzaminy swoich samochodów przez szkoły jazdy, a to mogłoby zablokować pracę WORD-u. Dlatego kupiono samochody używane przez większość szkół jazdy, by kursanci na tej samej marce się uczyli i na tej samej zdawali później egzamin i by odstąpiły od korzystania na egzaminie ze swoich aut. Michał Freino podkreśla, że Urząd Zamówień Publicznych wiedział o zamiarze zawarcia takiej umowy i nie sprzeciwił się temu.

Co do zarzutu dotyczącego kolizji były dyrektor podkreśla, że na udostępnianym filmie widać, że włączone są światła "stopu", a powodem zdarzenia była gołoledź.  

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Stracił kiedyś prawo jazdy, ale nadal będzie kierował białostockim WORD-em

11.02.2019, 11:15

Zarząd Województwa Podlaskiego nie widzi przeszkód, aby Przemysław Sarosiek nadal był dyrektorem WORD w Białymstoku.


Zwolniony wicedyrektor WORD-u w Białymstoku będzie walczył o swoje prawa przed sądem

8.02.2019, 15:14

Przed sądem będzie walczył o swoje prawa. Zwolniony wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku - Maciej Biernacki uważa, że decyzja o wypowiedzeniu mu umowy o pracę zawiera wiele błędów.


Maciej Biernacki nie będzie wicedyrektorem WORD-u w Białymstoku

7.02.2019, 19:49

Maciej Biernacki nie będzie wicedyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. Nowy dyrektor - Przemysław Sarosiek podjął decyzję o likwidacji stanowiska i dlatego jego zastępca dostał wypowiedzenie umowy o pracę.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok