Radio Białystok | Wiadomości | Lowlanders Białystok świętują 13-lecie powstania drużyny

Lowlanders Białystok świętują 13-lecie powstania drużyny

autor: Robert Bońkowski

15.02.2019, 19:48, akt. 20:02

Obecnie są Mistrzami Polski w Futbolu Amerykańskim, początki drużyny były jednak bardzo trudne.

Fot. Joanna Szubzda
Fot. Joanna Szubzda

Złe dobrego początki

Początki zespołu wspomina wiceprezes i kapitan drużyny Tomasz Zubrycki, który wspomina, że zespół swój początek wziął od umieszczenia ogłoszenia rekrutacji na forum piłkarskim:

Informację o pierwszej rekrutacji umieszczono na forum Jagiellonii. Zgłosiło się kilku chętnych. Byli to kibice Jagi. Dopiero po dwóch latach stworzyła się liga w Polsce, do której dołączyła drużyna Lowlanders Białystok. Pierwsze treningi mieliśmy w parku przy ulicy Wierzbowej, gdzie linie boiska to były krawężniki wkopane w ziemię, niekiedy musieliśmy uważać na psy, które były wyprowadzane na spacer

- mówi wiceprezes drużyny.

Lowlandersi nieustannie pracują nad rozbudową swojej marki, by futbol amerykański trafiał do większej liczby osób. Drużyna poszukuje również nowych adeptów tego sportu - mówi Piotr Morko prezes mistrzów Polski:

Ludzie w Białymstoku nas rozpoznają i kojarzą, chociaż dużo nam brakuje na przykład do Jagiellonii. Widzimy jednak na każdym kroku, że jest coraz lepiej. Obecnie jesteśmy na etapie rekrutacji, ponieważ sezon juniorski rozpoczyna się razem z rokiem szkolnym. Sukces naszych juniorów czyli 3 miejsce w Polsce, mam nadzieję, że będzie dobrym prognostykiem do tego, że liczba adeptów tego sportu wzrośnie

- dodaje Piotr Morko.

Ambicje na obronę mistrzostwa

W marcu "Ludzie z Nizin” rozpoczną nowy sezon i staną przed wyzwaniem obrony tytułu mistrzowskiego. Tomasz Zubrycki zaznacza, że ich celem jest zdobycie kolejnego mistrzostwa:

Trzeba tak naprawdę tego "mistrza" obronić. Dokonaliśmy wielu zmian, trochę rotacji, trochę zaciągów z innych drużyn i naszym celem jest kolejny raz wygrać mistrzostwo i obronić tytuł. Takie są nasze plany. Sezon pokaże, co uda się wygrać

- dodaje kapitan futbolistów.

Lowlanders Białystok sezon rozpoczną 23 marca. Swój pierwszy mecz zagrają na wyjeździe z Panthers Wrocław. Drużyna z Białegostoku ma duże ambicje. Do zespołu dołączył nowy sztab trenerski ze Stanów Zjednoczonych oraz kilku nowych zawodników z Warszawy.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Będzie można obejrzeć finał Super Bowl z zawodnikami Lowlanders Białystok

3.02.2019, 14:47

Będzie to gratka dla fanów futbolu amerykańskiego w Białymstoku. W niedzielę (3.02) wspólnie z zawodnikami Lowlanders Białystok będzie można obejrzeć finał Super Bowl.


Lowlanders Białystok rozpoczną sezon w marcu z nowymi trenerami

11.01.2019, 19:08

Futboliści z Podlasia wzmocnili się przed nowym sezonem. Nadchodzące rozgrywki rozpoczną z nowymi członkami sztabu szkoleniowego. Doszło także do kilku zmian kadrowych.


Zawodnicy Lowlanders Białystok spotkali się z władzami Białegostoku

25.07.2018, 16:07

Były gratulacje, podziękowania i prezenty. Zawodnicy Lowlanders Białystok spotkali się z władzami Białegostoku. Była to okazja do podsumowania ogromnego sukcesu drużyny, która w finale pokonała (14 do 13) faworytów - Panthers Wrocław i została Mistrzem Polski w futbolu amerykańskim.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Oddaj krew
stock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok