Radio Białystok | Wiadomości | Nie ma już konfliktu pomiędzy Romanczukiem i Furmanem

Nie ma już konfliktu pomiędzy Romanczukiem i Furmanem

autor: Jerzy Kułakowski

21.02.2019, 17:05, akt. 18:12

Nie ma już konfliktu pomiędzy Tarasem Romanczukiem i Dominikem Furmanem. Nieoficjalnie wiadomo, że w roli mediatora wystąpił prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek.

Taras Romanczuk, fot. Sylwia Krassowska
Taras Romanczuk, fot. Sylwia Krassowska

Dzięki niemu piłkarze wyjaśnili sobie wszystkie incydenty z sobotniego (16.02) meczu ekstraklasy Jagiellonii Białystok z Wisłą Płock i wydali wspólne oświadczenie.

Piszą w nim między innymi: 

W spotkaniu nie brakowało twardej walki na boisku, a przy okazji wywiązała się nasza niepotrzebna „bitwa na słowa”. Niestety padły wyrażenia, które nigdy nie powinny paść. Wyjaśniliśmy to między sobą i podaliśmy sobie ręce (na razie wirtualnie). Gramy w ekstraklasie i dobrze wiemy, że na naszej postawie wzoruje się wielu młodych adeptów piłki. Nie możemy dawać takiego przykładu. Obiecujemy, że do takich incydentów z naszym udziałem, już nie dojdzie

- napisali Romanczuk i Furman.W trakcie sobotniego meczu Jagiellonii z Wisłą piłkarze obu drużyn obrażali się wulgarnymi słowami. Po zakończeniu gry kapitan Jagiellonii poinformował, że Dominik Furman nazwał go "banderowcem". Piłkarz z Płocka konsekwentnie temu zaprzeczał.

Dzisiejsze oświadczenie nie kończy postępowań, które prowadzą policja i Komisja Ligi Ekstraklasy.

| red: mag, rbon

ZOBACZ TEŻ:


PZPN wszczął postępowanie wyjaśniające ws. Furmana i jego domniemanych słów do kapitana Jagiellonii

18.02.2019, 10:29

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski wszczął postępowanie wyjaśniające dotyczące możliwości popełnienia przez piłkarza Wisły Płock Dominika Furmana przewinienia dyscyplinarnego - zachowania o charakterze ksenofobicznym wobec Tarasa Romanczuka z Jagiellonii Białystok.


Policja ustala okoliczności incydentu, do którego miało dojść podczas meczu Jagiellonii Białystok z Wisłą Płock

17.02.2019, 11:25

Podlaska policja ustala okoliczności incydentu, do którego miało dojść podczas meczu Jagiellonii Białystok z Wisłą Płock.


Romanczuk po meczu: Nie podam już ręki Furmanowi

16.02.2019, 18:49

W piłkarskiej ekstraklasie Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Płock 1:0, po golu Jakuba Wójcickiego w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. W trakcie spotkania i po nim dochodziło do licznych spięć pomiędzy Tarasem Romanczukiem i Dominikiem Furmanem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Nasz Moniuszko


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok