Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska policja: poszukiwania porwanych trwają, działań nie ujawniamy

Podlaska policja: poszukiwania porwanych trwają, działań nie ujawniamy

8.03.2019, 07:52, akt. 10:49

Wciąż trwają poszukiwania 25-letniej kobiety i jej 3-letniej córki, porwanych blisko dobę temu w Białymstoku - zapewnił w piątek rano (8.03) rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Zaznaczył, że dla dobra sprawy nie będzie ujawniał szczegółów działań, prowadzonych również poza regionem.

Porwane Natalia i Amelka, źrodło: podlaskapolicja.gov.pl
Porwane Natalia i Amelka, źrodło: podlaskapolicja.gov.pl

Funkcjonariusze szukają sprawców porwania 25-letniej kobiety i jej 3-letniej córki - relacja Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Do uprowadzenia doszło po godz. 10:00 w miniony czwartek (7.03) na białostockim osiedlu Dziesięciny. Dwaj mężczyźni, używając siły, zabrali do samochodu 25-letnią kobietę i jej 3-letnią córkę i odjechali. Świadkiem była babcia kobiety; to ona zawiadomiła policję, podała również informacje o pojeździe, którym uciekali porywacze.Porwanie 3-letniej Amelki i jej matki – policja uruchomiła Child AlertKilkaset metrów od tego miejsca znaleziono samochód, którym poruszali się porywacze. Był pusty. Jak się okazało, ciemnoniebieski citroen został wypożyczony w Łomży przez męża kobiety - ojca dziecka, który jest obywatelem Polski, zameldowanym w naszym kraju - podawała w czwartek policja.


Jest nagroda za informacje o uprowadzonych 

10 tys. zł nagrody przeznaczyło Podlaskie Biuro Wywiadu Detektywistycznego za pomoc w odnalezieniu 3-letniej Amelki i jej matki.


Policja uruchomiła Child Alert

Po południu został uruchomiony Child Alert, używany w sytuacji poszukiwań dzieci. Specjalny komunikat o 3-latce, wraz z jej zdjęciem, został rozesłany m.in. do mediów. Śledztwo w sprawie uprowadzenia kobiety i jej córki wszczęła Prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Dotyczy ono przestępstwa pozbawienia wolności i uprowadzenia dziecka.Działania poszukiwawcze zaginionych są cały czas prowadzone - zapewnia podlaska policja. "Nic się nie zmienia. Sytuacja operacyjna się nie zmieniła, cały czas szukamy" - powiedział w piątek rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Zaznaczył jednak, że nie będzie podawał szczegółów. 

To jest chwila, kiedy nie mówimy o działaniach. Działamy, ale nie mówimy jak. Tu, gdzie nas widać, to nas widać, czyli są punkty blokadowe, gdzie sprawdzane są pojazdy. Te kontrole widać, natomiast o całej reszcie nie mówimy - powiedział Krupa.

Już wcześniej policja informowała, że lokalizacji takich blokad drogowych również nie ujawnia.Pytany, czy upływający od porwania czas coś zmienia w zakresie działań Krupa powiedział, że na razie nie. 

To prawda, niedługo minie doba od uprowadzenia, natomiast jeśli chodzi o prowadzenie poszukiwań, nie zmienia to nic. One dalej, z taką samą intensywnością, są prowadzone - zapewnił rzecznik.


Trwają kontrole na drogach wyjazdowych

Możliwe są utrudnienia w ruchu na drogach wyjazdowych z Białegostoku - poinformowała w komunikacie GDDKiA. 

W miejscach prowadzonych kontroli policja kieruje ruchem. Utrudnienie potrwa do czasu odwołania - podano.

W ramach poszukiwań prowadzone są również działania na drogach; w niektórych miejscach kierowcy mogą natknąć się na punkty blokadowe, gdzie będą poddawani szczegółowym kontrolom. 

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, apeluje do kierowców, by byli cierpliwi, ponieważ sytuacja jest - jak to określił - "bardzo poważna, skomplikowana", a sprawa budzi duże emocje, bo dotyczy porwania matki i dziecka. 

źródło: PAP | red: sk

ZOBACZ TEŻ:


"Porwanie" - reportaż Grzegorza Pilata i Wojciecha Szubzdy

8.03.2019, 00:10

Informacja o porwaniu postawiła na nogi policję w Białymstoku i całej Polsce. Od czwartku funkcjonariusze szukają sprawców porwania 25-letniej kobiety i jej 3-letniej córki spod bloku przy ul. Dziesięciny 47 w Białymstoku.


Prokuratura wszczęła śledztwo w związku z porwaniem 25-latki i jej córki

7.03.2019, 19:26

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku wszczęła w czwartek (7.03) śledztwo w związku z porwaniem w tym mieście 25-letniej kobiety i jej 3-letniej córki. Dotyczy ono przestępstwa pozbawienia wolności i uprowadzenia dziecka. Trwa policyjna akcja poszukiwawcza.


dr Diana Dajnowicz-Piesiecka [wideo]

7.03.2019, 17:56

- Co roku policja otrzymuje około 200 zgłoszeń o popełnieniu przestępstwa porwania dziecka. Ogromna część tego to jest właśnie porwanie rodzicielskie.


Porwanie 3-letniej Amelki i jej matki – policja uruchomiła Child Alert

7.03.2019, 10:46

W związku z uprowadzeniem w Białymstoku trzyletniego dziecka został uruchomiony system Child Alert - poinformował rzecznik prasowy KGP insp. Mariusz Ciarka. To trzeci przypadek w Polsce, kiedy uruchomiono ten system.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Premiera musicalu „Jesus Christ Superstar”

W piątek (28.02) w białostockiej Zmianie Klimatu koncert Julii Marcell. Transmisja w Polskim Radiu Białystok od 19:10. Artystka zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty “Skull Echo”, którą promuje singiel “Moment i wieczność”.

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński

fot. Adam Dąbrowski
REGION
25.02.2020, 22:20, akt. 26.02.2020, 08:39

OSP w Przytułach ma nowy wóz strażackiźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok