Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska KAS przerwała proceder wyłudzania podatku VAT

Podlaska KAS przerwała proceder wyłudzania podatku VAT

autor: Adam Janczewski

18.03.2019, 15:41, akt. 15:49

Narazili skarb Państwa na stratę ok. 5 mln zł. Przestępców wyłudzających VAT zatrzymali pracownicy Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białegostoku.

urope - Fotolia.com
urope - Fotolia.com

Skontrolowana przez KAS spółka z woj. mazowieckiego dokonywała tego za pomocą tzw. pustych faktur - mówi asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Pracownicy Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ustalili, że celem funkcjonowania jednej ze spółek prowadzących działalność na terenie Wólki Kosowskiej (woj. mazowieckie), było dokonywanie zakupów odzieży używanej na podstawie fikcyjnych faktur oraz jej eksport do krajów azjatyckich, afrykańskich i Ameryki Południowej. Poprzez ten mechanizm kontrolowany podmiot wyłudzał zwroty podatku od towarów i usług (VAT).

Dostawcami fikcyjnych faktur, które miały dokumentować handel odzieżą używaną, było prawie 30 spółek zarejestrowanych przez obywateli krajów azjatyckich, które w rzeczywistości nie prowadziły działalności gospodarczej, nie zatrudniały żadnych pracowników, a także nie miały siedzib lub zgłosiły je w biurach wirtualnych - mówi asp. Maciej Czarnecki.

Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli na rachunkach bankowych firmy ok. 1,5 miliona zł. Dodatkowo zobowiązali do zapłacenia 5 milionów zł zaniżonych należności podatkowych wraz z odsetkami.


źródło: podlaskie.kas.gov.pl | red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy funkcjonariusze KAS zabezpieczyli nielegalny tytoń niedaleko Inowrocławia

15.03.2019, 14:53

Blisko 2 tony tytoniu niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli funkcjonariusze celno-skarbowi w czasie akcji przeprowadzonej niedaleko Inowrocławia w Kujawsko-Pomorskiem. Zatrzymano dwie osoby podejrzane o przestępstwa skarbowe.


KAS podsumowała działania na Suwalszczyźnie w 2018 roku

25.02.2019, 19:18

147 milionów złotych wpłynęło w 2018 roku do budżetu państwa dzięki działaniom Krajowej Administracji Skarbowej na Suwalszczyźnie.


W sklepie w Hajnówce KAS odkryła podrabiane zabawki

22.02.2019, 10:32

Ponad dwieście zestawów podrabianych zabawek znanych producentów zatrzymali funkcjonariusze KAS w czasie kontroli jednego ze sklepów w Hajnówce (Podlaskie). Właścicielowi sklepu grozi sprawa sądowa - poinformowała w piątek Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.


Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

23.01.2019, 11:55

Właściciele tych lokali mogą w sumie zapłacić nawet pół miliona złotych kary. 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych zabezpieczyli funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Wakacje ze smakiem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok