Radio Białystok | Wiadomości | Nowa droga, a już wymaga remontu - drogowcy poprawiają nawierzchnię trasy Białystok - Supraśl

Nowa droga, a już wymaga remontu - drogowcy poprawiają nawierzchnię trasy Białystok - Supraśl

autor: Wojciech Szubzda

15.04.2019, 08:48, akt. 08:56

Chociaż droga oddana do użytku była pod koniec ubiegłego roku, to już jest remontowana.

Fotolia.com
Fotolia.com

Drogowcy poprawiają w kilku miejscach nawierzchnię trasy wojewódzkiej z Białegostoku do Supraśla. Za te prace nie zapłaci jednak inwestor, bo wszystko robione jest w ramach gwarancji - mówi zastępca dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku Krzysztof Barbachowski.

Zostały stwierdzone usterki na ostatniej warstwie betonu asfaltowego, czyli warstwie ścieralnej, po której jeździmy. Wykonawca w ramach gwarancji musi te usterki usunąć. Oczywiście to nie nie miało wpływu na to, żeby drogę udostępnić dla ruchu, natomiast wymaga to naprawy, aby droga była trwała.

 - tłumaczy Krzysztof Barbachowski

Jak dodaje Krzysztof Barbachowski, usterki powstały przez złe warunki atmosferyczne, podczas których w zeszłym roku układana była nawierzchnia. Chodzi o okolice wyjazdu z Białegostoku. Już zerwana jest nawierzchnia na rondzie w Nowodworcach, poprawiana będzie też nawierzchnia ścieżki rowerowej.

Wykonawca ma poprawić nawierzchnię drogi z Białegostoku do Supraśla do końca maja. W tym tygodniu kierowcy muszą się przygotować na dodatkowe utrudnienia. Przy wyjeździe z Białegostoku ma być wprowadzony ruch wahadłowy.

To nie jedyne poprawki na tej drodze. Również w tym miesiącu drogowcy zamontowali w kilku miejscach dodatkowe barierki ochronne wzdłuż przydrożnych rowów.

Budowa drogi z Białegostoku do Supraśla kosztowała około 120 mln zł. Od granic Białegostoku do zjazdu do miejscowości Nowodworce jest to droga dwupasmowa. Na końcu dwupasmówki powstało rondo, a dalej trasa jest już węższa, 7-metrowa. Dzięki przebudowie powstały obejścia miejscowości Ogrodniczki i Krasne.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Na trasie z Białegostoku do Supraśla ma być bezpieczniej

3.04.2019, 11:39

Na ich brak narzekało wielu kierowców, obawiając się o swoje bezpieczeństwo. Dodatkowe barierki ochronne montują drogowcy na trasie wojewódzkiej z Białegostoku do Supraśla. Mają chronić przed wpadaniem do głębokich, przydrożnych rowów.


Władze powiatu białostockiego sprawdzają, jakie drogi wymagają pilnego remontu

25.03.2019, 17:02

Władze powiatu białostockiego odwiedzają drogi, którymi zarządzają i sprawdzają, jakie wymagają pilnego remontu. Na podstawie spostrzeżeń urzędników ma powstać Program Przebudowy Dróg Powiatowych.


Kierowcy skarżą się na głębokie i niezabezpieczone rowy przy drodze Supraśl - Białystok

18.12.2018, 12:47

Głębokie i niezabezpieczone przydrożne rowy mogą stwarzać znaczne ryzyko poważnego uszkodzenia samochodu. To opinia części kierowców podróżujących przebudowaną drogą z Białegostoku do Supraśla.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok