Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku powstaje sad edukacyjny

W Białymstoku powstaje sad edukacyjny

autor: Edyta Wołosik

22.04.2019, 08:15, akt. 08:30

Trwają już nasadzenia, a także budowa elementów tzw. małej architektury. To prace zmierzające do utworzenia pierwszego w Białymstoku miejskiego sadu edukacyjnego.

Fotolia.com
Fotolia.com

Utworzy go w Parku Antoniuk 25 drzew owocowych i sto krzewów. Będą tam m.in. kosztele i antonówki, kilka odmian śliwek, wiśnie, czereśnie, agrest, maliny i porzeczki, a zbierać je będą mogli wszyscy chętni.  

To miejsce będzie też mieć wymiar edukacyjny. Pojawią się tabliczki i informacje o różnych gatunkach roślin. Otwarcie planowane jest na 1 maja. 

Jeśli pomysł się przyjmie, miejski sad edukacyjny powstanie też w innym miejscu Białegostoku, choć na razie urzędnicy nie ujawniają gdzie.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Kolejne Dęby Pamięci posadzono dla upamiętnienia ofiar zbrodni katyńskiej

16.04.2019, 15:21

Trzy Dęby Pamięci upamiętniające trzy związane z Białymstokiem ofiary zbrodni katyńskiej posadzono we wtorek (16.04) przy Zespole Szkół Rolniczych w Białymstoku. Upamiętniono w ten sposób: kpt. Jerzego Kierśnickiego, por. Witolda Pawła Dewojno i kpt. Józefa Łaniewskiego.


Kolejne ekologiczne działania w Białymstoku - zielone przystanki

15.04.2019, 07:22

Zielone przystanki z nasadzeniami na ich dachach i trawami wokół - to kolejne zielone inwestycje w Białymstoku. W tym roku mają też powstać m.in. łąki kwietne w różnych częściach miasta, w jednym z miejskich parków - sad edukacyjny, a w planach są też tzw. parki kieszonkowe.


Jak sadzić i dbać o las

6.04.2019, 17:41

Sadzenie drzew w lesie nie jest zadaniem łatwym, ale na pewno przyczynia się to do poprawy naszego klimatu, daje cień, pozwala w ciszy odpocząć od zgiełku i hałasu miasta.

Ponad 30 milionów drzewek będzie przeznaczonych do posadzenia w tym roku przez leśników. W Ekosferze rozmawialiśmy na ten temat z naczelnikiem Wydziału Zagospodarowania Lasu w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Robertem Cierechem i leśniczym Leśnictwa Antoniuk w Nadleśnictwie Dojlidy Jackiem Bielskim.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok