Radio Białystok | Wiadomości | Straż Graniczna z Sejn zatrzymała 10 Wietnamczyków nielegalnie przebywających w Polsce

Straż Graniczna z Sejn zatrzymała 10 Wietnamczyków nielegalnie przebywających w Polsce

26.04.2019, 14:55, akt. 15:01

Dziesięciu Wietnamczyków nielegalnie przebywających w Polsce zatrzymała w okolicach Sejn na Suwalszczyźnie Straż Graniczna. Trwają poszukiwana kierowcy auta, którym cudzoziemcy byli przewożeni.

fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej
fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej

Zatrzymania Wietnamczyków za nielegalne przekroczenie granicy polsko-litewskiej dokonali w czwartek późnym wieczorem (25.04) funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Sejnach - poinformowała w piątek (26.04) w informacji prasowej rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej (POSG) w Białymstoku Katarzyna Zdanowicz.

Podejrzenia pograniczników wzbudziło to, że samochód osobowy, który zauważyli wyglądał na "nadmiernie obciążony". Auto na litewskich numerach rejestracyjnych jechało od granicy z Litwą - podała Zdanowicz.


Funkcjonariusze udali się w ślad za pojazdem, który tuż przed miejscem kontroli skręcił w inną drogę. Po przejechaniu około kilometra funkcjonariusze zauważyli samochód na poboczu. Nie było w nim kierowcy, za to na tylnej kanapie i w bagażniku auta ujawniono dziesięć osób o azjatyckich rysach twarzy - poinformowała Katarzyna Zdanowicz.


Wietnamczycy - dziewięciu mężczyzn i kobieta, wszyscy w wieku od 16 do 65 lat - nielegalnie przebywali w Polsce. "Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce" - dodała rzeczniczka POSG. Trwają poszukiwania osoby, która kierowała autem.

Zatrzymani Wietnamczycy najprawdopodobniej zostaną przekazani stronie litewskiej na podstawie umowy o readmisji.

Podlaski Oddział Straży Granicznej poinformował, że od początku 2019 r. funkcjonariusze zatrzymali osiem grup z nielegalnych imigrantów, w sumie 24 osoby.

źródło: PAP | red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Sąd w Suwałkach skazał członków grupy przestępczej zajmującej się przemytem ludzi

29.03.2019, 16:14

Suwalski sąd skazał członków grupy przestępczej zajmującej się przemytem ludzi. Usłyszeli oni wyroki od kilku miesięcy do czterech lat więzienia w zawieszeniu.


20 osób oskarżyła suwalska prokuratura o przemyt nielegalnych migrantów

9.01.2019, 16:05

Mieli nielegalnie przewieźć przez granicę co najmniej 240 migrantów. M.in. o takie przestępstwa suwalska prokuratura oskarżyła 20 osób.


Dwóch Wietnamczyków i Ukraińca zatrzymali pogranicznicy w Augustowie

5.10.2018, 17:17

Wietnamczycy nielegalnie przekroczyli granicę - pomagał im w tym Ukrainiec. Wpadli podczas kontroli drogowej.


Straż Graniczna zatrzymała 4 nielegalnych imigrantów

21.09.2018, 15:30

4 Wietnamczyków, którzy nielegalnie wjechali do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Augustowa. Wpadli też organizatorzy ich przemytu - Rosjanin i Kazach.


Straż Graniczna z Sejn zatrzymała 10 nielegalnych imigrantów w osobowym aucie

7.09.2018, 09:34

Dziesięcioro nielegalnych imigrantów z Wietnamu zatrzymała podlaska Straż Graniczna w czasie kontroli osobowego samochodu, którym według przepisów może podróżować 5 osób. Kierowca próbował uciekać przed kontrolą, auto wpadło do rowu, ale nikomu nic się nie stało.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok