Radio Białystok | Wiadomości | "Tylko dwie drogi prowadzą na PGE Narodowy" - Jakub Wójcicki przed finałem PP

"Tylko dwie drogi prowadzą na PGE Narodowy" - Jakub Wójcicki przed finałem PP

1.05.2019, 19:20, akt. 22:51

Jakub Wójcicki z Jagiellonii Białystok podkreślił przed finałem Pucharu Polski z Lechią Gdańsk, że tylko dwie drogi piłkarskie prowadzą na PGE Narodowy w Warszawie - właśnie udział w finale lub gra w reprezentacji. On już raz zdobył puchar - w 2014 roku w barwach Zawiszy Bydgoszcz.

Konferencja przed meczem Jagiellonia Białystok - Lechia Warszawa na Stadionie Narodowym, fot. Joanna Szubzda
Konferencja przed meczem Jagiellonia Białystok - Lechia Warszawa na Stadionie Narodowym, fot. Joanna Szubzda

Doświadczony zawodnik Jagiellonii jest jednym z niewielu uczestników tegorocznego finału, którzy mieli okazję występować na największym polskim stadionie. W 2014 roku, jeszcze jako piłkarz Zawiszy, pokonał razem z bydgoskim zespołem w finale PP po rzutach karnych Zagłębie Lubin.


Rozmawiałem teraz z kolegami z Jagiellonii. To było fantastyczne przeżycie i jedno z moich najlepszych wspomnień piłkarskich. Życzę każdemu piłkarzowi, żeby miał tutaj okazję zagrać, na tym stadionie. Bo są tylko dwie drogi do tego – finał Pucharu Polski albo reprezentacja narodowa. Nie każdemu jest to dane, więc należy doceniać te chwile, bo to wspaniały czas i trzeba wyciągnąć z tego jak najwięcej - powiedział Wójcicki dzień przed tegorocznym finałem PP.
Obrońca Jagiellonii zdaje sobie sprawę z klasy Lechii Gdańsk.


- Myślę, że nie ma co skupiać się na pojedynczych piłkarzach, bo Lechia ma wyrównaną kadrę i trzeba patrzeć na wszystkich. To dobrze zbilansowany zespół. Widać, że piłkarzom dobrze się współpracuje z trenerem Piotrem Stokowcem. Nasz sztab szkoleniowy przygotował dokładną analizę gry Lechii i nam nie pozostaje nic innego, jak spełnić oczekiwania trenera. Jeżeli tak zrobimy, myślę, że osiągniemy korzystny wynik - przyznał niespełna 31-letni zawodnik.


O tym, że piłkarze Jagiellonii wierzą w swoje możliwości, mówił dzień przed meczem m.in. pomocnik tego zespołu Taras Romanczuk. Podkreślił, że nie obawia się presji.


- Tutaj nie o to chodzi. Chcemy skupić się na tym meczu, na swojej robocie. Zagrać dla rodziny, dla kibiców. Myślę, że mamy na tyle dobrych piłkarzy, znających już smak występów w rozgrywkach UEFA na różnych wielkich stadionach, że presja nie powinna sprawić nam problemu - przyznał Romanczuk.


Początek czwartkowego finału Pucharu Polski w Warszawie o 16:00. 

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mamrot przed finałem Pucharu Polski: na Narodowym adrenalina skacze w górę [zdjęcia, wideo]

1.05.2019, 17:05

Trener piłkarzy Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot przyznał, że czwartkowy finał Pucharu Polski z Lechią Gdańsk na PGE Narodowym w Warszawie traktuje jak najważniejszy mecz sezonu. „Już samo wyjście na murawę tego stadionu powoduje, że adrenalina idzie górę” – dodał.


Piłkarski PP – trener Lechii: finał nie ma faworyta

1.05.2019, 12:55

Pomimo wygrania w ekstraklasie dwóch meczów z Jagiellonią Białystok trener Lechii Gdańsk uważa, że w czwartek (2.05) na PGE Narodowym w Warszawie w finale Pucharu Polski jego piłkarze nie będą faworytem. "Szanse obu zespołów oceniam 50 na 50" - przyznał Piotr Stokowiec.


Piłkarzy Jagi wyjechali na finał Pucharu Polski - żegnało ich kilkuset kibiców [zdjęcia]

1.05.2019, 12:39

Były słowa wsparcia, doping i wiara w zwycięstwo. Kibice Jagiellonii Białystok pożegnali piłkarzy odjeżdżających do Warszawy na finał Pucharu Polski.


Jagiellonia wraca ze stolicy bez Pucharu [zdjęcia]

2.05.2019, 18:00

Jagiellonia Białystok nie zdobyła piłkarskiego Pucharu Polski. W meczu finałowym na PGE Narodowym w Warszawie żółto-czerwoni przegrali z Lechią Gdańsk 0:1. Gola w doliczonym czasie strzelił Artur Sobiech.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!

fot. Marcin Mazewski
REGION
20.09.2020, 07:18, akt. 13:15

24. Cross Trzeźwości w Suchowoli

źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
19.09.2020, 07:38, akt. 14:13

"Dzień Rowerów" w Białymstoku
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok