Radio Białystok | Wiadomości | Prokuratura Okręgowa w Białymstoku wszczęła śledztwo ws. wypadku W. Cimoszewicza

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku wszczęła śledztwo ws. wypadku W. Cimoszewicza

6.05.2019, 13:31, akt. 15:30

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku wszczęła śledztwo, w którym wyjaśnia okoliczności potrącenia na przejściu dla pieszych w Hajnówce rowerzystki przez b. premiera Włodzimierza Cimoszewicza. Na razie nikomu nie postawiła zarzutów; poszkodowana i kierowca byli przesłuchani w charakterze świadków.

Fotolia.com
Fotolia.com

Auto nie miało ważnych badań technicznych

Według informacji ze źródeł policyjnych i prokuratorskich, auto nie miało ważnych badań technicznych. Dlatego policja zatrzymała dowód rejestracyjny tego samochodu. Informacje o tym, że auto nie posiadało ważnych badań technicznych potwierdził w rozmowie z tvp.info rzecznik białostockiej policji nadkom. Tomasz Krupa.

- Ja  ten samochód kupiłem w ubiegłym roku, 1 sierpnia przeprowadzone zostały badania techniczne i byłem święcie przekonany, że one są ważne na cały rok, bo tak zawsze było. Nie zwróciłem uwagi na datę w dowodzie (rejestracyjnym). Okazuje się, że one były krócej ważne, ale samochód jest całkowicie sprawny - powiedział w poniedziałek (06.05) były premier Włodzimierz Cimoszewicz, a zarazem kandydat  Koalicji Europejskiej w tegorocznych wyborach do Parlamentu  Europejskiego.

Zdarzenie z soboty

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę (04.05). Według informacji policji, osoba publiczna kierując autem, potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych w Hajnówce 70-letnią rowerzystkę. W wydanym po kilku godzinach oświadczeniu b. premier Włodzimierz Cimoszewicz przyznał się do sprawstwa.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Białymstoku - poinformował w poniedziałek (06.05) jej rzecznik Łukasz Janyst. Jak powiedział, kobieta doznała złamania kości podudzia, ma otarcia na twarzy i dłoni. Dodał, że obie osoby były trzeźwe; żeby mieć stuprocentową pewność - od kierowcy pobrano również krew do badania. Obie zostały przesłuchane w charakterze świadków.

Prokurator poinformował, że do zbadania przez biegłego z zakresu mechaniki i wypadków drogowych zabezpieczony został zarówno samochód, jak i rower. Powołany będzie również biegły z zakresu medycyny sądowej do oceny obrażeń, których doznała rowerzystka oraz tego, w jaki sposób powstały.

Pytany o wątek dotyczący badań technicznych samochodu prokurator Łukasz Janyst zastrzegł, że do Białegostoku nie dotarły jeszcze wszystkie materiały zebrane przez hajnowską policję.

Oświadczenie Włodzimierza Cimoszewicza

W oświadczeniu wydanym po wypadku Włodzimierz Cimoszewicz napisał, że potrącił - przejeżdżającą przez przejście dla pieszych - rowerzystkę. "Na szczęście dzięki mojej niewielkiej prędkości, około 30 km/h, poszkodowana Pani odniosła niegroźne obrażenia. Udzieliłem jej natychmiastowej pomocy i po przekonaniu o konieczności poddania się badaniu lekarskiemu została ona odwieziona do szpitala. W tej chwili znajduje się w domu" - napisał b. premier w oświadczeniu zamieszczonym przez media.

- Wyrażam ubolewanie z powodu tego zdarzenia i szczególne współczucie poszkodowanej. Jest mi bardzo przykro z powodu tego niefortunnego wydarzenia w dniu jej urodzin. Pewnym usprawiedliwieniem był fakt jazdy pod słońce. Nie wykluczam również, że bolesna dla mnie informacja sprzed dwóch dni o wykryciu u mnie choroby nowotworowej mogła mieć wpływ na moje samopoczucie - oświadczył Włodzimierz Cimoszewicz.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Wypadek z udziałem byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza - do szpitala trafiła potrącona kobieta

4.05.2019, 13:10

Do szpitala trafiła kobieta, którą potrącił w Hajnówce samochód kierowany przez byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Wybory 2019fot. Monika Kalicka
KRAJ
17.09.2019, 07:04, akt. 12:22

80. rocznica napaści ZSRS na Polskę


fot. Sylwia Krassowska
ŁOMŻA
16.09.2019, 08:44, akt. 17.09.2019, 14:19

W Łomży powstała nowa jednostka wojskowa

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok