Radio Białystok | Wiadomości | Nawet 700 osób będzie mogło znaleźć pracę w Podlaskiem

Nawet 700 osób będzie mogło znaleźć pracę w Podlaskiem

autor: Adam Dąbrowski

7.05.2019, 12:20, akt. 12:37

W Łomży podpisano porozumienie w sprawie tzw. CIS-ów. Obecny na podpisaniu dokumentów wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że ta inicjatywa najpełniej oddaje znaczenie słowa solidarność, ponieważ "polega na niesieniu pomocy tym, którzy znaleźli się na marginesie".

W Łomży podpisano porozumienie w sprawie tzw. CIS-ów, fot. Adam Dąbrowski
W Łomży podpisano porozumienie w sprawie tzw. CIS-ów, fot. Adam Dąbrowski

"Regionalne Innowacje Społeczne - Centra Integracji Społecznej Województwa Podlaskiego" to wspólna inicjatywa miasta Łomża, sześciu  powiatów (hajnowskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, siemiatyckiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego) oraz gminy Boćki.

Dzięki temu projektowi, przez najbliższe trzy lata, nawet siedemset wykluczonych osób może powrócić do życia społecznego i znaleźć pracę - mówi jego współtwórca Dariusz Budrowski.

- Długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych, bądź z innych przyczyn korzystających z pomocy społecznej. Głównym celem jest to, żeby oprócz aktywizacji społecznej osoby znalazły zatrudnienie, prace, staże i miały możliwość wyżywienia siebie, swoich bliskich, nie tylko z zasiłku. Przewidujemy szkolenia zawodowe - mówi Dariusz Budrowski.

Prawie 20 mln zł spośród 25, które kosztować będzie ten projekt, pochodzi z samorządu województwa. Zarząd nie miał wątpliwości, że to będą dobrze wydane pieniądze - mówi wicemarszałek Stanisław Derehajło.

- Żeby dać nadzieję ludziom, że wiele rzeczy mogą osiągnąć. Ten projekt umożliwia takie działanie na dole, realizację tych potrzeb, które mieszkańcy będą zgłaszali i niewelowanie zagrożeń, które, będą pojawiały się w najbliższym czasie - mówi Stanisław Derehajło. 

Ponadto we wszystkich samorządach, poza Łomżą, najpierw trzeba  utworzyć i zarejestrować Centra Integracji Społecznej. Dlatego tam nabór do projektu rozpocznie się w czerwcu lub lipcu. W Łomży, gdzie takie centrum już funkcjonowało, kandydaci będą przyjmowani jeszcze w maju.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 17 mln zł na wsparcie 1,6 tys. bezrobotnych w Podlaskiem

14.03.2019, 12:54

Ponad 17 mln zł z UE trafi do powiatowych urzędów pracy w Podlaskiem na wsparcie bezrobotnych, którzy będą mogli skorzystać ze staży, dotacji na założenie firmy i z doradztwa zawodowego. Wsparcie otrzyma ponad 1,6 tys. osób.


Pracodawcy z Białostocczyzny mogą starać się o pieniądze na zatrudnienie bezrobotnych

26.02.2019, 13:20

Do podziału jest 1,2 mln zł. Pracodawcy z Białegostoku i powiatu białostockiego mogą starać się o pieniądze na prace interwencyjne. Rozpoczął się nabór wniosków.


Ponad 2 mln zł z RPO trafi do osób najbardziej potrzebujących

22.02.2019, 19:11

Będą między innymi szkolenia i staże zawodowe. Skorzysta z nich 80 mieszkańców powiatów białostockiego i sokólskiego, w tym matki będące w trudnej sytuacji życiowej.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Lotto Netta Cup 2024, fot. Karol Prymaka
REGION
20.07.2024, 09:57, akt. 21.07.2024, 18:51

Zawody w skokach na nartach wodnych Lotto Netta Cup

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok