Radio Białystok | Wiadomości | Tydzień Bibliotek - wiele atrakcji dla miłośników książek i dobrej literatury w Podlaskiem

Tydzień Bibliotek - wiele atrakcji dla miłośników książek i dobrej literatury w Podlaskiem

autor: Dorota Sokołowska

8.05.2019, 12:03, akt. 12.05.2019, 09:27

Od środy (8.05) przez tydzień świętują bibliotekarze. Z tej okazji biblioteki w całej Polsce i regionie organizują różnego rodzaju akcje, spotkania i warsztaty skierowane do środowiska bibliotekarzy, ale też do miłośników książek i dobrej literatury.

Tydzień Bibliotek w Podlaskiem - Fot. Marcin Gliński
Tydzień Bibliotek w Podlaskiem - Fot. Marcin Gliński

Przyznano nagrodę Bibliotekarza Roku 2018 - relacja Doroty Sokołowskiej

Akcja "Rusz głową, zagraj w grę planszową" w Centrum Nowoczesnego Kształcenia w Białymstoku - relacja Marcina Glińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W Tygodniu Bibliotek wyróżniani są także kreatywni, zaangażowani w swoją pracę oraz aktywnie działający na rzecz promocji czytelnictwa bibliotekarze.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Okręg Podlaski tradycyjnie wybiera w tym czasie Bibliotekarza Roku z terenu województwa. W tym roku w czołówce bibliotekarzy podlaskich jest Małgorzata Pieńczykowska z Augustowa.

Od kilkunastu lat przy okazji święta bibliotekarzy wręczane jest też wyróżnienie, którego pomysłodawcą jest Jan Leończuk - poeta i były dyrektor Książnicy Podlaskiej. W tym roku Srebrna Róża za zasługi promocyjne w zachęcaniu do lektury trafiła do ks. doktora Dariusza Wojteckiego, który jest dyrektorem Biblioteki Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.W Centrum Nowoczesnego Kształcenia w Białymstoku można zagrać w gry planszowe i karciane. W bibliotece Politechniki Białostockiej zorganizowano strefę, w której chętni mogą zagrać w dostępne planszówki, bądź przynieść własne. Uczestnicy akcji "Rusz głową, zagraj w grę planszową" grają m.in. w gry fantasy czy strategie.

- Z okazji dnia bibliotekarza mamy imprezę gier planszowych. Jako biblioteka uczelniana, mamy większość książek technicznych. I próbujemy naszych studentów i nie tylko, zachęcić też do odwiedzin biblioteki w celu rozrywkowym  - mówi koordynator akcji Agnieszka Jancewicz.

Akcja "Rusz głową, zagraj w grę planszową" w Centrum Nowoczesnego Kształcenia w Białymstoku potrwa do 15:00.
Przez cały miesiąc w bibliotekach podlaskich odbywać się będą wydarzenia promujące czytelnictwo, do końca maja można też oddawać zaległe książki - nie płacąc przy tym kary za zwłokę.

Również w ramach Tygodnia Bibliotek Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku wraz z bibliotekami z Łomży, Suwałk i Czarnej Białostockiej oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich organizuje w siedzibie Urzędu Miejskiego w Czarnej Białostockiej  spotkanie pod hasłem „Bibliotekarz we współczesnym świecie” - początek 15 maja o 10:30.

| red: maj, rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Można zwracać przetrzymane książki bez płacenia kary - abolicja w Książnicy Podlaskiej

8.05.2019, 07:56

Od środy (8.05) do końca maja można zwracać zaległe książki bez konieczności płacenia kary. Książnica Podlaska - największa biblioteka w regionie, kolejny raz tuż przed obchodami Dnia Bibliotekarza zaprasza wszystkich zapominalskich do zwrotu dawno wypożyczonych lektur.


Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży laureatem akcji promującej e-czytelnictwo

23.04.2019, 19:23

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zajęła I miejsce w Polsce w akcji "Promocja e-czytelnictwa w bibliotece". Zestawienie placówek przygotowali organizatorzy tej akcji - Państwowe Wydawnictwo Naukowe oraz czytelnia on-line IBUK Libra.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu

fot. Marcin Gliński
REGION
9.07.2020, 18:24, akt. 19:53

Akcja #24hDlaDudy w Podlaskiem
Bohdan Paszkowski i bryg. Arkadiusz Buchowski, fot. Areta Topornicka
WYBORY
7.07.2020, 16:55, akt. 8.07.2020, 16:24

Frekwencyjna "Bitwa o wozy" po raz drugi

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok