Radio Białystok | Wiadomości | Wóz strażacki uderzył w dom w Sokółce [zdjęcia, wideo]

Wóz strażacki uderzył w dom w Sokółce [zdjęcia, wideo]

autor: Adam Klimiuk, Marta Nazarko, Wojciech Szubzda

15.05.2019, 10:59, akt. 19:31

Strażacy wyciągnęli po południu wóz gaśniczy, który w środę przed południem wbił się w dom w Sokółce wskutek wypadku drogowego. W wypadku zostały ranne cztery osoby, w tym trzech strażaków.

Wypadek w Sokółce, fot. Wojciech Szubzda
Wypadek w Sokółce, fot. Wojciech Szubzda

Wypadek w Sokółce - relacja Wojciecha Szubzdy

Najważniejsze, że nikt nie zginął - tak wielu mieszkańców Sokółki komentuje wypadek samochodowy - relacja Wojciecha Szubzdy

Wóz strażacki uderzył w dom w Sokółce - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Strażacy jechali do pożaru

Do  zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Grodzieńskiej i Mickiewicza. Na pokazywanych w mediach zdjęciach z miejskiego monitoringu widać, jak główną ulicą przejazdową w Sokółce jadą dwa wozy ratownicze straży pożarnej, a następnie wyjeżdżające z bocznej ulicy auto osobowe zderza się z pierwszym wozem strażackim. W efekcie tej kolizji samochód straży pożarnej uderzył w parterowy drewniany dom obity sidingiem.

Jak poinformował Marcin Janowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, strażacy jechali wezwani do pożaru.
W wypadku rannych zostało trzech strażaków oraz kierowca uczestniczącego w wypadku samochodu osobowego. Poszkodowanym udzielono w szpitalu pomocy medycznej. Nie było konieczności hospitalizacji strażaków - poinformował Janowski. Nikt z domu, w który wjechał wóz strażacki, nie ucierpiał. Wewnątrz przebywała jedna osoba, która w czasie zdarzenia znajdowała się w innej części domu.Film z przebiegu wypadku można zobaczyć tutaj
Marcin Janowski dodał, że po pracach przygotowawczych, m.in.  zabezpieczeniu konstrukcji domu odpowiednimi stemplami, ciężki wóz ratownictwa  drogowego z wyciągarką, wyciągnął samochód wbity w dom. Akcja wyciągania wozu gaśniczego przebiegła sprawnie, trwała około pół godziny, znacznie dłuższe były przygotowania do niej. Strażacki wóz ma głównie "bardzo" - jak ocenił Marcin Janowski - zniszczoną kabinę. Wóz będzie odholowany na plac komendy powiatowej straży pożarnej w Sokółce.
Marcin Janowski dodał, że dopiero po wydobyciu samochodu,  specjaliści z nadzoru budowlanego będą oceniać, czy dom może być dalej użytkowany. Dziura w budynku jest też zabezpieczania płytą OSB i folią.
Okoliczności  wypadku będą szczegółowo wyjaśniane przez policję, także to czy w wozach strażaków jadących do pożaru - jako w pojazdach uprzywilejowanych - były włączone sygnały dźwiękowych i świetlne - powiedział Kamil Kozłowski z komendy powiatowej policji w Sokółce.

źródło: PAP | red: maj, mag, wsz

ZOBACZ TEŻ:


Wypadek na odcinku Łomża - Grajewo - bus przewożący dzieci zderzył się z autem

14.05.2019, 08:22

Dwie osoby zostały ranne w zderzeniu busa przewożącego dzieci i samochodu osobowego, do którego doszło w Popowie koło Grajewa. W związku z wypadkiem zablokowana była droga krajowa nr 61.


Wypadek przy wjeździe do Piątnicy - jedna osoba trafiła do szpitala

14.05.2019, 07:49

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło przy wjeździe do Piątnicy.


Wypadek w okolicach Czarnej Białostockiej – 15-latka wybiegła zza autobusu

13.05.2019, 12:05

15-latka trafiła do szpitala po tym, jak potrącił ją samochód w miejscowości Łapczyn w okolicach Czarnej Białostockiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok