Radio Białystok | Wiadomości | Nauczycielka z Łap oskarżona o wymierzenie klapsów dwóm uczennicom odwołała się od wyroku

Nauczycielka z Łap oskarżona o wymierzenie klapsów dwóm uczennicom odwołała się od wyroku

autor: Marta Nazarko

19.05.2019, 09:59, akt. 10:07

Będzie proces apelacyjny w sprawie nauczycielki z Łap oskarżonej o wymierzenie klapsów dwóm uczennicom. Oskarżona Dorota T. nie zgadza się z wyrokiem i złożyła apelację.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Nauczycielka z Łap oskarżona o wymierzenie klapsów dwóm uczennicom odwołała się od wyroku - relacja Marty Nazarko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wcześniej sąd pierwszej instancji uznał, że doszło do naruszenia nietykalności cielesnej dziewczynek. Ze względu jednak na bardzo dobre opinie o oskarżonej - warunkowo umorzył postępowanie. Kazał jej też zapłacić 500 zł na cel społeczny.

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w lutym ubiegłego roku w szkole podstawowej w Łapach. Matka jednej z uczennic relacjonowała, że Dorota T. uderzyła obie dziewczynki w pośladek, bo uczennice wcześniej się pokłóciły i nie chciały pogodzić.

Nauczycielka nie przyznaje się do winy

Nauczycielka od początku przyznawała się, że jedynie w żartach dotknęła uczennice. Zapewnia, że nie uderzyła. Jak wyjaśniała - "było to rozstrzygnięcie trudnej sytuacji i to nie związanej z dziećmi tak właściwie, a z dorosłymi". W czasie procesu okazało się bowiem, że to matki obu dziewczynek są skonfliktowane.

Sąd uznał, że nauczycielka naruszyła nietykalność cielesną dziewczynek

Na rozprawy przychodzili też inni rodzice i nauczyciele wspierający oskarżoną. Sąd pierwszej instancji uznał jednak, że Dorota T. naruszyła nietykalność cielesną dziewczynek. "Te zachowania są nieprawidłowe, w żaden sposób nie mogą zyskać akceptacji" - mówiła wówczas sędzia Alina Dryl. Ostatecznie - z uwagi na bardzo dobre opinie o oskarżonej - sąd warunkowo umorzył postępowanie na roczny okres próby.

Oskarżona chce uniewinnienia, dlatego złożyła apelację. Akta są już w sądzie okręgowym, na razie nie ma terminu rozprawy.

| red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Sąd warunkowo umorzył postępowanie wobec nauczycielki oskarżonej o naruszenie nietykalności cielesnej uczennic

8.02.2019, 07:49

Białostocki sąd rejonowy warunkowo umorzył w piątek (08.02) postępowanie wobec nauczycielki podstawówki w Łapach, oskarżonej o naruszenie nietykalności cielesnej dwóch uczennic. Ma też ona zapłacić 500 zł świadczenia pieniężnego na cel społeczny. Wyrok nie jest prawomocny.


Proces nauczycielki oskarżonej o naruszenie nietykalności uczennic

16.11.2018, 15:46

Bardzo dobrą opinię wystawił dyrektor podstawówki w Łapach nauczycielce tej szkoły, oskarżonej przed sądem w Białymstoku o naruszenie nietykalności cielesnej dwóch 7-letnich uczennic. Kobieta jest zawieszona w obowiązkach do zakończenia sprawy.


Kraj: Bicie dzieci coraz rzadsze, ale klapsy nadal popularne

16.10.2014, 19:46

Coraz mniej rodziców w Polsce bije dzieci. Ale nadal akceptacja karania klapsami jest duża
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nautilus w Polskim Radiu Białystok

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński

Bilety na koncert Limp Bizkit w Kownie!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok