Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska KAS ujawniła oszustwa podatkowe przy sprzedaży gazu

Podlaska KAS ujawniła oszustwa podatkowe przy sprzedaży gazu

16.07.2019, 08:51, akt. 10:27

Nielegalną sprzedaż gazu na jednej ze stacji w województwie mazowieckim ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Białymstoku. "Na lewo" - jak informuje KAS - sprzedano 34 tys. litrów gazu LPG oraz ponad 350 butli z gazem propan-butan.

fot. Podlaska KAS
fot. Podlaska KAS

Chodziło o nielegalny proceder związany z oszustwami podatkowymi w obrocie gazem - poinformował we wtorek (16.07) asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Krajowej w Białymstoku.


Czarnecki powiedział, że funkcjonariusze KAS ustalili, iż na jednej ze stacji gazu, której właścicielem jest mieszkaniec woj. mazowieckiego, może dochodzić do oszustw podatkowych związanych ze sprzedażą gazu. 


Analiza dokumentacji księgowej, stanów magazynowych oraz transakcji finansowych dokonywanych przez przedsiębiorcę pozwoliła na ustalenie, że właściciel stacji w ostatnich dwóch miesiącach nie zaewidencjonował na kasie sprzedaży 34 tys. litrów gazu LPG oraz 357 jedenastokilogramowych butli z gazem propan-butan

 - podał Czarnecki.


Dodał, że przedsiębiorca nie zakwestionował ustaleń kontrolujących. Mężczyzna oraz jeden z pracowników stacji zostali ukarani grzywnami w łącznej wysokości 6,5 tys. zł. Dodatkowo - jak informuje Czarnecki - właściciel stacji w obecności funkcjonariuszy KAS zaewidencjonował nieujętą wcześniej sprzedaż gazu na kwotę blisko 93 tys. zł.

źródło: PAP | red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Funkcjonariusze KAS z Łomży ujawnili nielegalne leki w przesyłkach kurierskich

13.07.2019, 08:16

Preparaty zawierające ludzki hormon wzrostu, sterydy i leki stosowane w leczeniu nowotworów - m.in. takie substancje znaleźli w przesyłkach kurierskich w Łomży funkcjonariusze KAS.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok