Radio Białystok | Wiadomości | 13 gmin w Podlaskiem przystąpiło do rządowego programu "Czyste Powietrze"

13 gmin w Podlaskiem przystąpiło do rządowego programu "Czyste Powietrze"

autor: Jakub Mikołajczuk

20.07.2019, 14:41, akt. 15:08

Będzie można łatwiej dostać dofinansowanie do wymiany pieców grzewczych na mniej emisyjne oraz na termomodernizację prywatnych domów.

13 gmin w Podlaskiem przystąpiło do rządowego programu "Czyste Powietrze", fot. Jakub Mikołajczuk
13 gmin w Podlaskiem przystąpiło do rządowego programu "Czyste Powietrze", fot. Jakub Mikołajczuk

Władze białostockiego Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej podpisały w sobotę (20.07) w Suwałkach umowę z 13 gminami w sprawie wspólnej realizacji rządowego programu "Czyste Powietrze". Jak mówi wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, można otrzymać nawet 53 tysiące złotych.

67 tysięcy wniosków w ciągu mniej niż roku złożono w kraju, to jest  jednak za mało. Program jest 10-letni, jest 100 mld złotych przeznaczonych na ten cel. Chodzi o to, by ten program był szybciej  realizowany, bo mieszkańcy na to czekają i po prostu trzeba im pomóc. Jestem wdzięczny samorządowcom, którzy się na to zdecydowali w pierwszym kroku, bo to będzie dobrze służyło mieszkańcom i naszej wspólnej  przyszłości, czyli czystemu powietrzu dla przyszłych pokoleń - mówi Jarosław Zieliński.Chęć współpracy zgłosiło już 20 podlaskich gmin. Samorządy same sfinansują koszty administracyjne. Jak mówi Maciej Borzyszkowski, prezes WFOŚiGW, mieszkańcy tych gmin nie będą już musieli w tej sprawie jeździć do Białegostoku.


Mieszkańcy mogą w tej sprawie zwracać się bezpośrednio do swoich gmin  po wszelkie informacje w tej kwestii. Mogą tam uzyskać potrzebne  informacje i przede wszystkim złożyć wniosek. Czyli, będziemy teraz  bliżej - mówi Maciej Borzyszkowski.Program działa od września ubiegłego roku. Jak dotąd do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku wpłynęło 3 tys. wniosków o dofinansowanie.

| red: mag, mik

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dwie instytucje z województwa podlaskiego dostaną dotacje na działania na rzecz pszczół

8.07.2019, 06:23

13 organizacji z całego kraju, w tym dwie z województwa podlaskiego, dostaną dotacje na działania na rzecz pszczół.


Ponad 2 miliony złotych trafi na konserwację zabytków w Podlaskiem

25.06.2019, 15:40

Rekordowa w ostatnich latach kwota 2,2 mln zł zostanie przeznaczona w 2019 r. w Podlaskiem na konserwację zabytków. Wojewódzki konserwator zabytków prof. Małgorzata Dajnowicz podpisała we wtorek (25.06) w Białymstoku umowy na te dotacje.


Dotacje dla mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego

13.06.2019, 19:33

Przedszkolaki z Nowych Piekut, uczniowie z technikum i seniorzy z Czyżewa, osoby niepełnosprawne z powiatu wysokomazowieckiego – to do nich są skierowane projekty z Regionalnego Programu Operacyjnego.


90 mln zł z UE na termomodernizację obiektów w Podlaskiem

11.06.2019, 16:06

90 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego trafi do różnych podmiotów w Podlaskiem na termomodernizacje budynków gminnych, szkół, świetlic, także zabytkowych kościołów - zdecydował we wtorek (11.06) zarząd województwa podlaskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok