Radio Białystok | Wiadomości | 90 mln zł z UE na termomodernizację obiektów w Podlaskiem

90 mln zł z UE na termomodernizację obiektów w Podlaskiem

autor: Renata Reda

11.06.2019, 16:06, akt. 17:03

90 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego trafi do różnych podmiotów w Podlaskiem na termomodernizacje budynków gminnych, szkół, świetlic, także zabytkowych kościołów - zdecydował we wtorek (11.06) zarząd województwa podlaskiego.

Foto: Monika Kalicka
Foto: Monika Kalicka

Dotacje - w różnej wysokości - przyznano na 43 projekty związane głównie z termomodernizacją obiektów, ale też instalacją odnawialnych źródeł energii. Wszystkie inwestycje mają wpłynąć na lepsze wykorzystanie energii, przynieść oszczędności.

"Inwestycje będą przeprowadzone w szkołach, przedszkolach, budynkach komunalnych, świetlicach, bibliotekach. Zarząd zwiększył również budżet tego konkursu, by więcej podmiotów mogło otrzymać wsparcie" - poinformowano w komunikacie prasowym po obradach zarządu województwa podlaskiego. Pulę konkursową zwiększono o 15 mln zł.

Wybrane do dofinansowania w całym województwie projekty wybrano w konkursie, który był ogłoszony pod koniec 2018 r. - przypomina urząd marszałkowski w Białymstoku.

"Wybrane inwestycje są warte blisko 120 mln zł, a ich dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego przekracza 91 mln zł. Zrealizują je w większości podlaskie samorządy, ale też szpitale czy parafie. Wsparcie na termomodernizacje dostaną np. parafie na prace przy zabytkowych kościołach w Wąsoszu, Wiźnie, Pogorzałkach. Wsparcie otrzymało też np. Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu czy ośrodek kultury w Sejnach.

Termomodernizacja obejmie też np. dom dziecka w Nowej Pawłówce, wiejskie świetlice, trzy zabytkowe kamienice w centrum Suwałk. Wśród przedszkoli wsparcie dostanie np. przedszkole z polskim i litewskim językiem nauczania w Puńsku czy kilka przedszkoli w Suwałkach.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Prawie 80 niepełnosprawnych uczniów uczestniczyło w zawodach sportowych w Białymstoku

7.06.2019, 13:52

To przede wszystkim zabawa i okazja do aktywnego spędzenia czasu. Na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku prawie 80 uczniów klas integracyjnych z całego regionu, z różnym stopniem niepełnosprawności, uczestniczyło w zawodach sportowych.


Grupa niepełnosprawnych uczniów z Chorwacji, Portugalii i Wielkiej Brytanii gości w ZS nr 16 w Białymstoku

4.06.2019, 16:05

To okazja do wymiany doświadczeń, wspólnej nauki i integracji.


Cztery organizacje pozarządowe otrzymały unijne dotacje

21.05.2019, 16:58

Kolejne 2,6 mln zł z UE z regionalnego programu operacyjnego trafi do organizacji i samorządu w Podlaskiem na działania aktywizujące osoby wykluczone społecznie, także seniorów i niepełnosprawnych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok