Radio Białystok | Wiadomości | Profesor UWB Mieczysława Zdanowicz otrzymała medal Sejmu Republiki Litewskiej

Profesor UWB Mieczysława Zdanowicz otrzymała medal Sejmu Republiki Litewskiej

autor: Renata Reda

26.07.2019, 13:20, akt. 13:27

Medal przyznał Marszałek Sejmu Republiki Litewskiej prof. Viktoras Pranckietis.

prof. Mieczysława Zdanowicz, źródło: UwB
prof. Mieczysława Zdanowicz, źródło: UwB

Medal wręczyła Tamašunienė, posłanka na Sejm Republiki Litewskiej, podczas uroczystości wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego UwB w Wilnie.

Dr hab. Mieczysława Zdanowicz, prof. UwB jest dziekanem tej jednostki od 2016 r. W związku z kończącą się kadencją władz dziekańskich, w przekazanym liście prof. Viktoras Pranckietis napisał: "Podziękowanie (…) za znaczący wkład w rozwój Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie, za pełną serca i odpowiedzialną pracę w procesie realizacji studiów wyższych w języku polskim na kierunkach informatyki, ekonomii i europeistyki. Pani odpowiedzialna praca znacząco przyczyniła się do rozwoju współpracy społeczności akademickiej Litwy i Polski. Życzę Pani satysfakcji z dokonanych dzieł."

Wydział Ekonomiczno-Informatyczny Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie istnieje od 2007 roku. Kształci na 3 kierunkach: ekonomii, informatyce oraz europeistyce.

Uroczysta promocja absolwentów odbyła się tu po raz dziesiąty. W sumie, od początku działalności jednostki, studia ukończyło tu 716 osób.

Wydział Ekonomiczno-Informatyczny Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie istnieje od 2007 roku. Kształci na 3 kierunkach: ekonomii, informatyce oraz europeistyce. Uroczysta promocja absolwentów odbyła się tu po raz dziesiąty. W sumie, od początku działalności jednostki, studia ukończyło tu 716 osób.


| red: rbonStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok