Radio Białystok | Wiadomości | Policja ustaliła ponad 120 osób, które łamały prawo podczas Marszu Równości w Białymstoku

Policja ustaliła ponad 120 osób, które łamały prawo podczas Marszu Równości w Białymstoku

31.07.2019, 12:41, akt. 13:08

Tożsamość 123 osób, które łamały prawo podczas Marszu Równości w Białymstoku, ustaliła już policja - poinformował w środę (31.07) rzecznik podlaskiej policji nadkom. Tomasz Krupa. Policja weryfikuje kolejne osoby.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

W poniedziałek policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o pobicie nastolatka, który ma złamany obojczyk. Wcześniej funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o pobicie innego nastolatka, a sprawca trafił na dwa miesiące do aresztu. Zatrzymano też m.in. mężczyznę, który mając obowiązek opieki nad niespełna rocznym synem, wtargnął z dzieckiem na drogę przemarszu.Policjanci zatrzymali podejrzewanego o pobicie nastolatka na Marszu RównościPodlaska policja informowała wcześniej, że ustalaniem tożsamości osób, które złamały prawo, zajmuje się specjalna grupa białostockich funkcjonariuszy. Policjanci nadal intensywnie analizują materiał z monitoringu zabezpieczonego po zajściach na Marszu Równości. Na stronie internetowej podlaskiej policji można znaleźć wizerunki osób, których tożsamość jest ustalana. Policja prosi też o pomoc w ich zidentyfikowaniu.Ulicami Białegostoku przeszedł Marsz Równości Pierwszy Marsz Równości pod hasłem "Białystok domem dla wszystkich" przeszedł ulicami tego miasta 20 lipca. Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, w tym przedstawiciele środowisk kibicowskich; policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.

źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policjanci zatrzymali podejrzewanego o pobicie nastolatka na Marszu Równości

30.07.2019, 09:54

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzewany o pobicie nastolatka podczas Marszu Równości w Białymstoku. 


MSWiA: po zajściach w Białymstoku policja zidentyfikowała 112 osób

28.07.2019, 11:30

Po ubiegłotygodniowych zajściach w Białymstoku podczas Marszu Równości policja zidentyfikowała 112 osób i prowadzone są 84 postępowania - poinformował w niedzielę wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.


Pedagog szkolny z Białegostoku, który brał udział w kontrmanifestacji Marszu Równości zostanie zwolniony z pracy

27.07.2019, 12:11

Mężczyzna wraz z innymi osobami skandował wulgarne hasła w stronę uczestników Marszu Równości, który przeszedł ulicami miasta tydzień temu.


Podejrzewany o pobicie 14-latka podczas Marszu Równości w Białymstoku zgłosił się na policję

22.07.2019, 10:55

Mężczyzna podejrzewany o pobicie 14-latka podczas Marszu Równości w Białymstoku przyszedł do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku z adwokatem. Wiadomo, że ma 24 lata i jest mieszkańcem powiatu monieckiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok