Radio Białystok | Wiadomości | Rolnicy odchodzą ze spółdzielni mleczarskiej w Bielsku Podlaskim, która ma problemy finansowe

Rolnicy odchodzą ze spółdzielni mleczarskiej w Bielsku Podlaskim, która ma problemy finansowe

autor: Renata Reda

12.08.2019, 16:58, akt. 17:12

Po kłopotach finansowych w spółdzielni mleczarskiej Bielmlek w Bielsku Podlaskim pojawił się kolejny problem. W ciągu ostatnich dwóch tygodni wielu rolników - udziałowców, przestało oddawać do niej mleko, pozostali liczą, że sytuacja się unormuje.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Rolnicy odchodzą ze spółdzielni mleczarskiej, która ma problemy finansowe - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Interwencję w tej sprawie u ministra rolnictwa zapowiadają podlascy radni z PSL Stefan Krajewski i Jerzy Leszczyński. O kłopotach finansowych Bielmleku zrobiło się głośno kilka tygodni temu, gdy 850 rolników nie dostało zapłaty za mleko oddane w czerwcu i lipcu. Tylko w czerwcu zadłużenie spółdzielni wobec jej udziałowców wyniosło 5 milionów złotych.

Wciąż nie wiadomo, kiedy rolnicy otrzymają zapłatę. Jak mówią - mają kłopoty ze skontaktowaniem się w tej sprawie z prezesem, senatorem Tadeuszem Romańczukiem, który po krótkiej przerwie, gdy był wiceministrem rolnictwa, ponownie został prezesem Bielmleku.

Osoby, z którymi rozmawiała nasza reporterka Renata Reda, mówią że ciężko uzyskać jakiekolwiek informacje także u członków rady nadzorczej. Ostatni SMS, jaki zarząd spółdzielni wysłał do rolników, zawierał prośbę o cierpliwość, zapewnienie, że niedługo zobowiązania finansowe będą uregulowane, a kłopoty finansowe wynikają z próby wrogiego przejęcia firmy.

Codziennie w siedzibie spółdzielni pojawiają się rolnicy, którzy rezygnują z dostarczania do niej mleka. Wielu przeniosło się do spółdzielni w Hajnówce, Łapach, czy Siemiatyczach.

Na konferencji prasowej przed budynkiem Bielmleku podlascy radni Stefan Krajewski i Jerzy Leszczyński zapowiedzieli, że będą prosić ministra rolnictwa o pomoc dla rolników. Chcą też, by pod koniec sierpnia stanowisko w tej sprawie zajął sejmik województwa podlaskiego.

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Kilkuset rolników domaga się wypłat za dostarczone mleko do spółdzielni Bielmlek w Bielsku Podlaskim

30.07.2019, 15:09

Duże kłopoty finansowe ma spółdzielnia mleczarska Bielmlek w Bielsku Podlaskim. Około 850 rolników nie może doczekać się zapłaty za mleko dostarczone do niej w czerwcu. Wypłat nie dostało też 180 jej pracowników.


Przez suszę tegoroczne plony mogą być niższe

16.07.2019, 18:53

Suszę stwierdzono już w 85 ze 118 podlaskich gmin.


Sąd uniewinnił oskarżonego o łapówki prezesa spółdzielni mleczarskiej w Mońkach

5.07.2019, 07:49

Sąd Okręgowy w Białymstoku uniewinnił w piątek (05.07) oskarżonego o przyjęcie łapówek prezesa spółdzielni mleczarskiej w Mońkach. Wyrok jest prawomocny.


Światowy Dzień Mleka w Wysokiem Mazowieckiem

8.06.2019, 16:02

Konkursy, zabawy, występy, koncerty - to atrakcje obchodzonego w sobotę (8.06.) w Wysokiem Mazowieckiem "Światowego Dnia Mleka".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


Khorzhevska - Fotolia.com
MÓWI SIĘ
6.07.2020, 07:14, akt. 07:21

Dobre maniery w czasie pandemii


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok