Radio Białystok | Wiadomości | Prezes Bielmleku zapewnia, że będą pieniądze na wypłaty - rolnicy nie wierzą i masowo odchodzą ze spółdzielni

Prezes Bielmleku zapewnia, że będą pieniądze na wypłaty - rolnicy nie wierzą i masowo odchodzą ze spółdzielni

autor: Renata Reda

14.08.2019, 07:10, akt. 08:29

Burzliwe spotkanie członków spółdzielni mleczarskiej Bielmlek w Bielsku Podlaskim z Zarządem - do siedziby spółdzielni przyszło we wtorek (13.08) wieczorem około trzystu rolników.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Zebranie zwołał prezes Tadeusz Romańczuk, by poinformować spółdzielców o sytuacji w jakiej firma się znalazła. O kłopotach finansowych Bielmleku zaczęło być głośno kilka tygodni temu, gdy rolnicy nie dostali zapłaty za mleko oddane w czerwcu. Wówczas było to około 5 milionów złotych. Teraz doszła jeszcze lipcowa zaległość.

Codziennie w siedzibie spółdzielni pojawiają się rolnicy, którzy chcą dowiedzieć się, kiedy otrzymają swoje pieniądze. Wielu, mleko zaczęło już zdawać do innych spółdzielni w Hajnówce, Łapach czy Siemiatyczach. Z 850 udziałowców teraz do spółdzielni w Bielsku Podlaskim - jak poinformował jej prezes - mleko zdaje około dwustu.

Na początku spotkania prezes powiedział, że ma gwarancje finansowe, które zapewnią pieniądze na wypłaty. Prosił o cierpliwość. Stwierdził, że nie ma żadnych podstaw, by ogłosić upadłość spółdzielni i że on tego nie zrobi. Udziałowcy zarzucali mu wiele nieprawidłowości w zarządzaniu Bielmlekiem. Domagali się też dymisji prezesa i rady nadzorczej.

To było pierwsze spotkanie spółdzielców z prezesem od ponad 2 tygodni. Pod koniec lipca przez dwa dni rolnicy oczekiwali na rozmowy z prezesem przed siedzibą Bielmleku, ale bezskutecznie.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Rolnicy odchodzą ze spółdzielni mleczarskiej w Bielsku Podlaskim, która ma problemy finansowe

12.08.2019, 16:58

Po kłopotach finansowych w spółdzielni mleczarskiej Bielmlek w Bielsku Podlaskim pojawił się kolejny problem. W ciągu ostatnich dwóch tygodni wielu rolników - udziałowców, przestało oddawać do niej mleko, pozostali liczą, że sytuacja się unormuje.


"Rozlane mleko" - reportaż Renaty Redy

31.07.2019, 00:01

Czują się oszukani, boją się o przyszłość swoich rodzin i gospodarstw. Kilkuset rolników nie otrzymało pieniędzy za mleko dostarczone w czerwcu do spółdzielni "Bielmlek" w Bielsku Podlaskim.


Kilkuset rolników domaga się wypłat za dostarczone mleko do spółdzielni Bielmlek w Bielsku Podlaskim

30.07.2019, 15:09

Duże kłopoty finansowe ma spółdzielnia mleczarska Bielmlek w Bielsku Podlaskim. Około 850 rolników nie może doczekać się zapłaty za mleko dostarczone do niej w czerwcu. Wypłat nie dostało też 180 jej pracowników.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

No Logo na żywo w studiu Rembrandt

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

"Zaraz będzie po wszystkim" Grzegorza Uzdańskiego
II Sokólski Turniej Gier - fot. Marcin Gliński
SOKÓŁKA
17.11.2019, 06:57, akt. 18.11.2019, 07:51

II Sokólski Turniej Gier


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok