Radio Białystok | Wiadomości | 26 sierpnia regionalny otwarty stół edukacyjny w Białymstoku z planowanym udziałem ministra edukacji

26 sierpnia regionalny otwarty stół edukacyjny w Białymstoku z planowanym udziałem ministra edukacji

autor: Ryszard Minko

14.08.2019, 11:06, akt. 11:42

26 sierpnia w Białymstoku odbędzie się podlaski okrągły stół edukacyjny z planowanym udziałem szefa MEN Dariusza Piontowskiego - zapowiedział w środę (14.08) na konferencji prasowej wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

fotolia.com
fotolia.com

Wojewoda podlaski dodał, że będzie to jedna z pierwszych, tego typu regionalnych debat, które będą się odbywać we wszystkich województwach. Debaty regionalne są związane z ogólnopolskim okrągłym stołem edukacyjnym, w ramach którego spotkania odbywały się w kilku terminach od kwietnia, a rozpoczynały się w trakcie trwającego strajku nauczycieli - zaznaczył wojewoda.

Celem tej debaty jest, aby wypracowywać jak najlepsze rozwiązania. 

- mówił wojewoda

Wskazał przy tym, że chodzi zarówno o zmiany systemowe, ale też o tematy, które były dyskutowane podczas debaty ogólnopolskiej, takie jak: uczeń w szkole, nowe technologie i innowacje w edukacji, uczniowie i rodzice jako partnerzy w systemie edukacji. Dodał, iż ma nadzieję, że efektem debaty regionalnej będzie sformułowanie, wyartykułowanie pewnych postulatów do realizacji, np. w formie zmian ustawowych.


Chętni do wzięcia udziału w debacie będą mogli się rejestrować od środy na stronach internetowych Podlaskiego Kuratorium Oświaty i Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. 

- poinformowała podlaska kurator oświaty Beata Pietruszka


Dodała, że plan zakłada, iż w obradach okrągłego stołu weźmie udział około 50 osób reprezentujących - jak mówiła - wszystkie środowiska. Ograniczenia wynikają z kwestii technicznych, np. sali. Debata odbędzie się w urzędzie wojewódzkim.


Zależy nam wszystkim na jakości edukacji i z całą pewnością to, co zostanie wypracowane w naszym województwie, w innych województwach, będzie przekazane panu ministrowi (..) z pewnością przełoży się na zmiany wprowadzane jeżeli chodzi o edukację.

 - powiedziała kurator


Wojewoda Bohdan Paszkowski poinformował, że jest "po wstępnych uzgodnieniach" na temat udziału w podlaskiej debacie ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego, który ma wziąć udział w tym spotkaniu.


Chcemy zaprosić na tę debatę przedstawicieli - trochę odwzorowując ten skład, który funkcjonował na poziomie ogólnokrajowym - nauczycieli, czy to w formule związkowej, czy to w formule już szkolnej, przedstawicieli kadry kierowniczej placówek oświatowych, (...) przedstawicieli rodziców, uczniów. 

- mówił wojewoda


Dodał, że nie zabraknie przedstawicieli pracodawców, bo to ważne w kontekście dyskusji o szkolnictwie zawodowym, w debacie mają też wziąć udział np. organizacje społeczne i samorządy.

źródło: PAP | red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Nauczyciele ponoszą finansowe konsekwencje protestu

28.05.2019, 15:16

Strajkowali – bo jak mówią walczyli o swoje prawa i godne pensje. Teraz dostają znacznie obniżone wynagrodzenia.


Strajk nauczycieli

6.05.2019, 18:37

O sprawach związkowych, zawieszonym niedawno strajku nauczycieli, a także o podwyżkach dla sfery budżetowej.


Nauczyciele nie otrzymają wynagrodzenia za dni, w których strajkowali

30.04.2019, 19:10

Nauczyciele nie otrzymają wynagrodzenia za dni, w których strajkowali. W niektórych placówkach mogą zostać zorganizowane zajęcia pozalekcyjne dobrowolne dla uczniów, które przyniosą nauczycielom dodatkowe dochody.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

No Logo na żywo w studiu Rembrandt

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

"Zaraz będzie po wszystkim" Grzegorza Uzdańskiego
II Sokólski Turniej Gier - fot. Marcin Gliński
SOKÓŁKA
17.11.2019, 06:57, akt. 18.11.2019, 07:51

II Sokólski Turniej Gier


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok