Radio Białystok | Wiadomości | Strzelał z wiatrówki w trakcie awantury na drodze - ma zarzuty

Strzelał z wiatrówki w trakcie awantury na drodze - ma zarzuty

21.08.2019, 11:01, akt. 14:18

Narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i spowodowanie obrażeń, to główne zarzuty dla 20-latka podejrzanego o to, że w trakcie awantury na drodze, strzelił do innego kierowcy z wiatrówki - podała w środę (21.08) policja.

Zdjęcie zabezpieczonej wiatrówki, fot. podlaska policja
Zdjęcie zabezpieczonej wiatrówki, fot. podlaska policja

Będzie wniosek do sądu o areszt 20-latka podejrzanego o to, że w trakcie awantury na drodze, strzelił do innego kierowcy z wiatrówki - zdecydowała w środę Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ. Obrażenia poszkodowanego nie były poważne, po ich opatrzeniu nie został hospitalizowany.

Śledczy zarzucają 20-latkowi narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i spowodowanie obrażeń (według zapisu Kodeksu karnego, chodzi o naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia na czas nie dłuższy, niż 7 dni). Dodatkową kwalifikacją prawną jest przyjęcie, że występek miał charakter chuligański.

"Podejrzany przyznał się, choć umniejsza swoją rolę w tym zdarzeniu" -  powiedział szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ Maciej Płoński.

Do incydentu na jednym z białostockich osiedli doszło w miniony poniedziałek, gdy jeden z kierowców - wyjeżdżając tyłem z parkingu przed sklepem - zajechał drogę drugiemu. Po wymianie zdań kierowca, który miał złamać przepisy drogowe, wyciągnął przedmiot przypominający wyglądem broń i oddał strzał, po czym odjechał. Trafiony mężczyzna został ranny w czoło. Na szczęście wszystko skończyło się na wyjęciu śrutu i dwóch szwach.

Po kilku godzinach zatrzymano 20-latka. To on był kierowcą volkswagena, który zajechał drogę prowadzącemu opla i to on miał strzelać. Zatrzymano również trzy inne młode osoby, które były z nim wtedy w samochodzie. Po przesłuchaniu w charakterze świadków, zostały one zwolnione. Odnaleziona i zabezpieczona została broń, z której miał paść strzał. Jak opisała ją policja, to wiatrówka (o wyglądzie pistoletu) zasilana kapsułami z dwutlenkiem węgla.Kłótnia kierowców na jednej z białostockich ulic – postrzelony mężczyzna trafił do szpitalaJak powiedział prok. Płoński, rozbieżny jest opis samej kluczowej sytuacji. Pokrzywdzony 59-letni kierowca opla zeznał, że gdy zwrócił uwagę kierowcy volkswagena, ten zaczął atakować go słownie, padły wulgaryzmy, po czym ów kierowca oddał w jego kierunku strzał. Podejrzany twierdzi tymczasem, że to drugi kierowca zaczął od inwektyw, a strzał padł rzeczywiście, ale przypadkowo, w czasie celowania nie do człowieka, a w tylną szybę jego auta.

Prokuratura zwraca uwagę, że 20-latek nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu, oddalił się z miejsca awantury i próbował pozbyć się wiatrówki (wyrzucił ją przy drodze w kierunku Augustowa, po zatrzymaniu wskazał to miejsce). Z zebranych przez policję informacji wynika, że podejrzany jeszcze, jako nieletni był notowany za popełnione przestępstwa.

Biorąc to wszystko pod uwagę, w obawie, iż może dojść do próby matactwa procesowego ze strony tego mężczyzny czy ukrywania się, prokuratura zdecydowała się poprzeć wniosek policji o tymczasowy areszt i skierować go do sądu. Od otrzymania wniosku, co powinno stać się jeszcze w środę, Sąd Rejonowy w Białymstoku będzie miał dobę na jego rozpoznanie.


źródło: PAP | red: sk, rbon

ZOBACZ TEŻ:


19-latek strzelał w budynek komendy policji w Hajnówce

10.06.2019, 15:22

M.in. za narażenie innych osób na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia odpowie 19-latek, który z broni pneumatycznej strzelał w budynek komendy powiatowej policji w Hajnówce. Zarzuty dotyczą też zniszczenia mienia i posiadania narkotyków.


Prokuratura wnosi o warunkowe umorzenie sprawy mężczyzny, który pijany szedł z pistoletem niedaleko Białegostoku

28.05.2019, 12:03

Nie będzie procesu w sprawie mężczyzny, który pijany z pistoletem maszynowym szedł drogą z Supraśla do Białegostoku. 


21-latek groził nastolatce bronią – sąd skazał go na 2 lata więzienia

16.05.2018, 18:59

2 lata więzienia - to wyrok dla 21-letniego Mateusza S., który groził 14-latce z Suwałk bronią.


Groził pistoletem 14-letniej suwalczance - Mateusz S. zatrzymany

23.01.2018, 09:41

Zatrzymano Mateusza S., który groził pistoletem 14-letniej suwalczance. 20-latka od poniedziałku (22.01) poszukiwano listem gończym.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Psalmy dla Niezłomnych

"Szukając Inki. Życie i śmierć Danki Siedzikówny" Luiza Łuniewska

Premiera musicalu „Jesus Christ Superstar”


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok