Radio Białystok | Wiadomości | Kibice Jagiellonii Białystok bronią muralu na osiedlu Antoniuk

Kibice Jagiellonii Białystok bronią muralu na osiedlu Antoniuk

autor: Wojciech Szubzda

25.08.2019, 20:33, akt. 20:53

Ok. 100 kibiców Jagiellonii Białystok protestowało w niedzielę wieczorem (25.08) przeciwko planom zamalowania muralu poświęconemu klubowi. Chodzi o pracę na jednym z bloków przy ul. Antoniukowskiej w Białymstoku.

Mural Jagiellonii Białystok na osiedlu Antoniuk, fot. Wojciech Szubzda
Mural Jagiellonii Białystok na osiedlu Antoniuk, fot. Wojciech Szubzda

Kibice Jagiellonii protestują przeciwko planom zamalowania muralu na osiedlu Antoniuk - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak mówią kibice, dotarły do nich informacje, że władze spółdzielni Rodzina Kolejowa, które dwa lata temu zgodziły się na powstanie muralu, teraz chcą go zamalować.

Chodzi o to, że zawiadomienie do prokuratury ws. tego muralu chce złożyć Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. W internecie można przeczytać, że według przedstawicieli tego Ośrodka jest to malunek, który zawiera groźby.Na muralu jest herb Jagiellonii, pszczoła i napis: "Klatki bloków popisane farbą, Bóg wybacza, Jaga nigdy, przecież znasz to" i nazwa osiedla Antoniuk. Kibice zwracają uwagę, że jest to cytat z piosenki białostockiego rapera Lukasyno. Kibice nie rozumieją, dlaczego ktoś chce zamalować mural, który sfinansowali z własnych pieniędzy. Ich zdanie podziela wielu okolicznych mieszkańców. 

Z kibicami przed blokiem przy ul. Antoniukowskiej w Białymstoku spotkał się przedstawiciel spółdzielni Rodzina Kolejowa. Umówił ich na poniedziałkowe (25.08) spotkanie z prezesem Spółdzielni. Oprócz kibiców na to spotkanie wybiera się również białostocki radny z osiedla Antoniuk Paweł Myszkowski, który również w niedzielę był przed blokiem. Jak mówił, kibice zwrócili się do niego z prośbą o pomoc w obronie muralu. 

Radny Paweł Myszkowski - podobnie jak kibice - wskazywał, że mural nie jest nowy, powstał dwa lata temu za zgodą spółdzielni i Rady Osiedla i nie rozumie, dlaczego teraz ktoś chce go usunąć z bloku przy ul. Antoniukowskiej. 

| red: wszStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

W piątek (28.02) w białostockiej Zmianie Klimatu koncert Julii Marcell. Transmisja w Polskim Radiu Białystok od 19:10. Artystka zaprezentuje materiał z nadchodzącej płyty “Skull Echo”, którą promuje singiel “Moment i wieczność”.

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogozińskifot. Adam Dąbrowski
REGION
25.02.2020, 22:20, akt. 26.02.2020, 08:39

OSP w Przytułach ma nowy wóz strażacki

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok