Radio Białystok | Wiadomości | Specjalny autobus szkolny będzie kursować na trasie z Supraśla do Białegostoku

Specjalny autobus szkolny będzie kursować na trasie z Supraśla do Białegostoku

autor: Ryszard Minko

10.09.2019, 16:29, akt. 16:35

Ma to być tymczasowe rozwiązanie problemów komunikacyjnych. Na trasie z Supraśla do Białegostoku pojawi się specjalny autobus szkolny, którym uczniowie będą mogli jeździć za darmo.

fot. Wojciech Szubzda
fot. Wojciech Szubzda

To odpowiedź władz miasteczka na problemy uczniów, którzy mają trudności w dostaniu się do białostockich szkół.

Jak już informowaliśmy, od początku roku szkolnego z uwagi na przepełnienie autobusów spółki PKS Nova, część pasażerów, w tym uczniów zostawała na przystankach, bo brakowało dla nich miejsca. Problemy dotyczą trzech porannych kursów, na które nie można kupić biletów jednorazowych, a obsługiwani są jedynie pasażerowie z biletami miesięcznymi. 

Burmistrz Supraśla apelował nawet, by podróżni wybierali późniejsze, mniej oblegane kursy, tak by zapewnić dojazd uczniom. Zapowiedział też, że zostaną wykupione dodatkowe kursy u obecnego przewoźnika, jednak procedura zmiany rozkładu jazdy jest czasochłonna i może zając nawet kilka tygodni. 

Dlatego burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski poinformował, że od 11 września na trasie z Supraśla do Białegostoku kursować będzie specjalny autobus tylko dla uczniów z gminy Supraśl. Będzie on odjeżdżał o 6:50 z głównego przystanku przy miejskim targowisku. Natomiast autobus powrotny będzie odjeżdżał o 15:45 z parkingu przy Pałacu Branickich w Białymstoku. Jak informuje burmistrz, jeden kurs dodatkowego autobusu to koszt około 300 złotych. Autobusy będą kursowały do czasu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy przez spółkę PKS Nova.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Władze Białegostoku proponują przywrócenie połączeń komunikacji miejskiej do Supraśla

9.09.2019, 14:50

Po nagłośnieniu problemów mieszkańców Supraśla z dojazdem do Białegostoku, władze stolicy regionu proponują odtworzenie połączeń komunikacji miejskiej.


Mieszkańcy Supraśla mają poważne kłopoty z dostaniem się do Białegostoku porannymi autobusami

5.09.2019, 12:11

Z powodu przepełnienia pojazdów, kierowcom zakazano sprzedawania biletów jednorazowych, a prawo wejścia na pokład mają tylko posiadacze biletów miesięcznych.


Burmistrz Supraśla apeluje o ograniczenie korzystania z autobusów - są problemy z dojazdem do Białegostoku

4.09.2019, 15:14

Mieszkańcy Supraśla, a głównie uczniowie, nadal mają problemy z dojazdem komunikacją zbiorową do Białegostoku. Jest to odczuwalne zwłaszcza teraz - na początku roku szkolnego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok