Radio Białystok | Wiadomości | Władze Białegostoku proponują przywrócenie połączeń komunikacji miejskiej do Supraśla

Władze Białegostoku proponują przywrócenie połączeń komunikacji miejskiej do Supraśla

autor: Ryszard Minko

9.09.2019, 14:50, akt. 15:15

Po nagłośnieniu problemów mieszkańców Supraśla z dojazdem do Białegostoku, władze stolicy regionu proponują odtworzenie połączeń komunikacji miejskiej.

Fot. Wojciech Oksztol/ Wrota Podlasia
Fot. Wojciech Oksztol/ Wrota Podlasia

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz przedstawił propozycje przywrócenia zlikwidowanej przed trzema laty trasy linii 111 lub wydłużenia istniejących linii 108 i 13 poza granice Białegostoku.

- Docierają do mnie sygnały od mieszkańców miasteczka, o konieczności przewrócenia połączeń – mówi wiceprezydent Zbigniew Nikitorowicz. Dodaje, że przywrócenie połączeń wymaga porozumienia między gminą, dlatego zaprasza burmistrza Supraśla do rozmów na temat kosztów i wariantów połączeń.

Wiceprezydent dodaje, że ze wstępnych szacunków wynika, że najbardziej rozbudowana oferta przywrócenia kursowania linii 111 to roczny koszt około 2,5 miliona złotych, które musiałaby pokryć gmina Supraśl.

To nie jest uczciwa oferta - odpowiada burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski i wyjaśnia, że przedstawione przez Białystok wyliczenia pokazują, że gmina Supraśl miałaby również płacić za kursy autobusu już w granicach Białegostoku. - Nie będziemy frajerami - odpowiada burmistrz.

Kilka dni temu informował on o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących rozkładu jazdy jedynego przewoźnika na tej trasie - spółki PKS Nova. Okazało się, że od września w trakcie porannych kursów nie wszyscy pasażerowie mieszczą się do autobusów. To między innymi uczniowie dojeżdżający do białostockich szkół.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


7 nowych połączeń autobusowych w powiecie sokólskim

4.09.2019, 17:10

Siedem nowych połączeń autobusowych będzie realizowanych od października w powiecie sokólskim dzięki dotacji z rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych - poinformowano w środę (4.09) na konferencji w spółce PKS Nova w Białymstoku.


Burmistrz Supraśla apeluje o ograniczenie korzystania z autobusów - są problemy z dojazdem do Białegostoku

4.09.2019, 15:14

Mieszkańcy Supraśla, a głównie uczniowie, nadal mają problemy z dojazdem komunikacją zbiorową do Białegostoku. Jest to odczuwalne zwłaszcza teraz - na początku roku szkolnego.


Podróżowanie z Supraśla do Białegostoku odbywa się w skandalicznych warunkach - wkrótce ma się to zmienić

18.06.2019, 07:41

Będzie przetarg na zorganizowanie przewozów pasażerskich z Supraśla do Białegostoku. Taka decyzja zapadła podczas konsultacji społecznych władz miasta z mieszkańcami.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


"Ferie z klockami" w Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku
BIAŁYSTOK
22.01.2020, 05:43, akt. 23.01.2020, 15:14

Ferie w mieście nie muszą być nudne
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok