Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy adwokaci przypominają, że pracują nie tylko w sądzie – namawiają, by zgłaszać się po porady

Białostoccy adwokaci przypominają, że pracują nie tylko w sądzie – namawiają, by zgłaszać się po porady

autor: Olga Gordiejew

11.09.2019, 17:34, akt. 17:54

Adwokaci nie chcą się kojarzyć wyłącznie z salą sądową i koniecznością obrony.

Białostoccy adwokaci przypominają, że pracują nie tylko w sądzie – namawiają, by zgłaszać się po porady, fot. Olga Gordiejew
Białostoccy adwokaci przypominają, że pracują nie tylko w sądzie – namawiają, by zgłaszać się po porady, fot. Olga Gordiejew

Białostoccy adwokaci przypominają, że pracują nie tylko w sądzie – namawiają, by zgłaszać się po porady - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dlatego w Białymstoku zainaugurowali kampanię "Adwokat w każdym przypadku". Przypominają, że ich praca to również porady, opinie i pomoc prawna w różnych codziennych sprawach.

Mecenas Bartosz Wojda z białostockiej Izby Adwokackiej przekonuje, że jest wiele przypadków, w których możemy potrzebować ich pomocy. Np. przy pożyczkach, kredytach, kupnie samochodu, mieszkania, umowach z pracodawcą, albo przy sprawach rodzinnych.

Jak podkreśla dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej Agnieszka Zemke - Górecka celem kampanii jest zwiększenie świadomości prawnej Polaków oraz zachęcenie do zasięgania porad u adwokatów.

Z badań zrealizowanych na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej wynika, że 87 proc. Polaków nie widzi potrzeby korzystania z pomocy prawnej. Znaczna część naszych rodaków nie wie, w jakich sytuacjach – poza salą sądową – można zwrócić się po pomoc do adwokata.

Dla większości Polaków adwokat jest ostatnią deską ratunku, a z jego pomocy korzystamy w ostatniej chwili, czyli na przykład, gdy otrzymujemy pozew sądowy. Wielu takim sytuacjom możemy przeciwdziałać. Świadomość swoich praw, obowiązków i możliwych konsekwencji prawnych, pozwala podejmować odpowiednie decyzje i zapobiegać pojawianiu się problemów.

Prawnicy pytani o koszt komercyjnej wizyty nie podają konkretnych kwot, bo te zależą od zawiłości sprawy. Darmową poradę prawną znajdziemy na promującym kampanię portalu internetowym www.adwokatwkazdymprzypadku.pl.

Kampania organizowana przez Naczelną Radę Adwokacką potrwa do końca bieżącego roku.

| red: skStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok