Radio Białystok | Wiadomości | KAS znalazła papierosy warte 400 tys. zł w skrytkach w dachu naczepy-chłodni

KAS znalazła papierosy warte 400 tys. zł w skrytkach w dachu naczepy-chłodni

13.09.2019, 11:38, akt. 11:51

W przerobionym dachu naczepy ciężarówki przemytnicy ukryli 29 tys. paczek papierosów. Kontrabandę o wartości rynkowej 400 tys. zł udaremnili funkcjonariusze KAS z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Bobrownikach. Za próbę przemytu odpowie 30-letni polski kierowca.

Fot. KAS w Białymstoku
Fot. KAS w Białymstoku

Białoruskie papierosy różnych marek ukryto w dachu naczepy (typu chłodnia) polskiej ciężarówki.

Podczas szczegółowego sprawdzenia - z pozoru pustej naczepy, poprzedzonego prześwietleniem za pomocą skanera rtg okazało się, że w przerobionym dachu chłodni znajduje się przemyt

- poinformował w piątek (13.09) asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Łącznie było to 29 tys. paczek. Wartość rynkowa przemytu została oszacowana na 400 tys. zł. Kilka dni temu funkcjonariusze podlaskiej KAS przemyt w dachu samochodu (chodziło o busa) udaremnili na sąsiednim przejściu granicznym w Kuźnicy. W przerobionym dachu tego pojazdu udało się przemytnikom ukryć ponad 6,7 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Na drogowych polsko-białoruskich przejściach granicznych w Podlaskiem (zewnętrzna granica UE), gdzie odbywają się odprawy paszportowo-celne, najczęstsze są próby ukrycia kontrabandy właśnie w przeróżnych skrytkach samochodowych: w podłodze, ściankach, nadkolach, zbiornikach z paliwem. Zdarzały się też mniejsze przemyty m.in. w chlebie, piłkach, gaśnicy, manekinach, wnętrzu książek, telewizorze i pianinach. Do przemytu posłużył kiedyś nawet tort, który rzekomo miał być prezentem na urodziny.

Na drogach prowadzących z Litwy (wewnętrzna granica UE) zatrzymywane są duże przemyty papierosów w tirach. Np. zamiast transportu drewna, artykułów spożywczych, wyrobów plastikowych, mebli; zdarzył się też transport fabrycznie zamkniętych puszek z kawą, w których były paczki papierosów i - wypełniające wolne przestrzenie - ziarna kukurydzy. Była też odnotowana próba ukrycia papierosów w karetce pogotowia, przęśle mostu czy kolejowych cysternach. Niedawno przemyt wart ponad 1,7 mln zł KAS odkryła w specjalnie przygotowanych, czterech dużych bębnach na kable elektryczne.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Budzisku udaremniono przemyt papierosów w bębnach na kabel elektryczny

6.09.2019, 07:21

Specjalnie przygotowane wielkie bębny na kabel elektryczny - takich przedmiotów użyli przemytnicy kontrabandy tytoniowej. Przemyt ukrytych w ten sposób 126 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze KAS w Budzisku - poinformowała w piątek (06.09) administracja skarbowa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

Gala XX edycji Podlaskiej Marki, fot. Sylwia Krassowska
REGION
24.05.2024, 07:34, akt. 25.05.2024, 13:18

Finał Podlaskiej Marki już za nami [zdjęcia]źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok