Radio Białystok | Wiadomości | KAS znalazła papierosy warte 400 tys. zł w skrytkach w dachu naczepy-chłodni

KAS znalazła papierosy warte 400 tys. zł w skrytkach w dachu naczepy-chłodni

13.09.2019, 11:38, akt. 11:51

W przerobionym dachu naczepy ciężarówki przemytnicy ukryli 29 tys. paczek papierosów. Kontrabandę o wartości rynkowej 400 tys. zł udaremnili funkcjonariusze KAS z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Bobrownikach. Za próbę przemytu odpowie 30-letni polski kierowca.

Fot. KAS w Białymstoku
Fot. KAS w Białymstoku

Białoruskie papierosy różnych marek ukryto w dachu naczepy (typu chłodnia) polskiej ciężarówki.

Podczas szczegółowego sprawdzenia - z pozoru pustej naczepy, poprzedzonego prześwietleniem za pomocą skanera rtg okazało się, że w przerobionym dachu chłodni znajduje się przemyt

- poinformował w piątek (13.09) asp. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Łącznie było to 29 tys. paczek. Wartość rynkowa przemytu została oszacowana na 400 tys. zł. Kilka dni temu funkcjonariusze podlaskiej KAS przemyt w dachu samochodu (chodziło o busa) udaremnili na sąsiednim przejściu granicznym w Kuźnicy. W przerobionym dachu tego pojazdu udało się przemytnikom ukryć ponad 6,7 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Na drogowych polsko-białoruskich przejściach granicznych w Podlaskiem (zewnętrzna granica UE), gdzie odbywają się odprawy paszportowo-celne, najczęstsze są próby ukrycia kontrabandy właśnie w przeróżnych skrytkach samochodowych: w podłodze, ściankach, nadkolach, zbiornikach z paliwem. Zdarzały się też mniejsze przemyty m.in. w chlebie, piłkach, gaśnicy, manekinach, wnętrzu książek, telewizorze i pianinach. Do przemytu posłużył kiedyś nawet tort, który rzekomo miał być prezentem na urodziny.

Na drogach prowadzących z Litwy (wewnętrzna granica UE) zatrzymywane są duże przemyty papierosów w tirach. Np. zamiast transportu drewna, artykułów spożywczych, wyrobów plastikowych, mebli; zdarzył się też transport fabrycznie zamkniętych puszek z kawą, w których były paczki papierosów i - wypełniające wolne przestrzenie - ziarna kukurydzy. Była też odnotowana próba ukrycia papierosów w karetce pogotowia, przęśle mostu czy kolejowych cysternach. Niedawno przemyt wart ponad 1,7 mln zł KAS odkryła w specjalnie przygotowanych, czterech dużych bębnach na kable elektryczne.


źródło: PAP | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Budzisku udaremniono przemyt papierosów w bębnach na kabel elektryczny

6.09.2019, 07:21

Specjalnie przygotowane wielkie bębny na kabel elektryczny - takich przedmiotów użyli przemytnicy kontrabandy tytoniowej. Przemyt ukrytych w ten sposób 126 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze KAS w Budzisku - poinformowała w piątek (06.09) administracja skarbowa.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
ipfronplus

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok